HABER /  SAĞLIK

3 basit makyaj önerisi

Makyaj yapmayı seviyor ama çok zaman harcamak istemiyorsanız elmaelma.com'un 3 basit makyaj önerisini mutlaka öğrenin deriz. İşte makyaj yapmanın 3 basit yolu...

Kolay makyaj nasıl yapılır? Basit makyaj yapma teknikleri nelerdir? Makyaja yeni başlayanlar için veya kısa sürede harikalar yaratmanız gereken zamanlarda günü kurtaran ve yapımı oldukça basit olan makyaj yöntemlerini elmaelma.com sizin için bir araya getirdi. Basit makyaj yöntemleriyle kısa sürede harikalar yaratabilirsiniz...

DUDAK MAKYAJINDA İHTİYACINIZ OLAN ŞEYLER...

Size uygun olan tonu seçin; Çoğumuzun yaptığı şey moda olan herhangi bir rengi almadan önce elimizin üst yüzeyinde denemek. “Ruju parmak ucunda denemek daha iyi bir fikir” diyor ünlülerin makyaj sanatçısı Starley Murray, “Bu şekilde rengi yüzünüzün yanında tutabilir ve nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Dudaklara peeling yapmayı unutmayın; Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızla dudaklarınızı da fırçalarsanız ölü deriden kurtulursunuz ve rujunuz daha güzel uygulanır, kaygan ve yumuşak.

Dudak çizgilerini görünmez kılın; Ağzınızı kapatın ve renklisini uygulamadan önce renksiz bir parlatıcıyı dudak çizginizin hafifçe dışına taşırın. Dudaklarının üzerinde hafif kırışıklıklar olanlar için çok faydalı bir yöntem;  “görünmez pudra gibi”  diyor bir diğer ünlü makyaj uzmanı Shalini Vadhera,”Rujunuzun bulaşmasını da önler.”

Rujunuzun kalıcılığını arttırın; Rujunuz yemek boyunca dudağınızda kalsın istiyor ama ömrünü uzatabilecek formülleri sevmiyor musunuz? İşte makyaj gurusu Laura Mercier’den bir ipucu; normal bir lipstick ile bir kat çekin, sonra tek katlı bir peçeteyi dudaklarınızın üzerine bastırın ve fırça ya da sünger ile yumuşakça bu peçete üzerinden pudralayın. Rengin sabitlenmesine ve uzun süre muhafaza edilmesi için muhteşem bir taktik.

Olduğundan daha dolgun gösterin; Son dokunuş için alt dudağınızın ortasına altın ya da gümüş tonlarında bir lipstick ile dokunun. Bunun dolgun dudaklara sahip olmak için en kısa ve hızlı yol olduğunu hangi makyaj ustasına sorsanız söylüyor. Ama unutmayın ki dudaklarınızı emer ya da büzerseniz Jolie etkisini kaybedersiniz.

ETKİLİ BAKIŞLAR İÇİN...

Dudak sarkmalarının önüne geçin; Kaşınızın tam altındaki bölgeyi beyaz ya da benzer açık tonlarda bir far ile hafifçe renklendirin diyor Trucco kozmetiklerinin sanat direktörü Jo Davis; “Yüzünüzün aydınlanmasına ve kaşlarınızın olduğundan kalkık gözükmesine sebep olur ki bu da yorgun gözleri güzelleştirmek için önemlidir.”

Eyelinerı uygularken dikkat; Eye linerı kalem ya da ince bir fırça ile uygulayın ve sonra uyumlu bir renkteki toz far ile üzerinden geçin. Daha da uzun süre dayanması için, far fırçanızı göz kapağınıza sürmeden önce Visine ile ıslatın.

Gözleri daha büyük göstermek için; Kirpiklerinizin dibine bir kirpik kıvırıcı yerleştirin ve yavaşça uçlara doğru çekin, gittikçe bastırarak diyor Sidney’den makyaj uzmanı Napoleon Perdis.

Daha uzun kirpikler için; Suya dayanıklı rimellere bayılıyor ama çıkartmak için uğraşmayı sevmiyor musunuz? Ünlülerin kendilerini ellerine teslim ettiği Nick Barose önce bir kat normal maskara, sonra üzerine de su geçirmeyenini sürerek bu soruna çözüm getirebileceğinizi söylüyor: “Bu şekilde suya dayanıklı formül kirpikleriniz yerine normal rimel katına kilitlenir ve böylece istediğiniz zaman çok daha kolay çıkar.”

KUSURSUZ GÖRÜNÜMLÜ CİLT İÇİN...

Tüm kusurları kapatın; Tüm yüze fondöten – ya da çok fazla kapatıcı- sürmeniz yapay görünebilir hatta hissettirebilir diyor Mercier. Ve sadece ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılmasını öneriyor. 
Küçük dokunuşlarla harikalar yaratın! Yüzük parmağınız makyaj uygulamak için en uygun araç diyor Davis, çünkü en zayıf olanıdır. Çok daha güçlü olan işaret parmağı rengi çok yoğun uygulayabileceği gibi nazik cildinizi fazlasıyla hırpalayabilir de.

Son dönemin modası aydınlatıcısız olmaz! Her yüzün doğal gölgeleri vardır ve onları aydınlatırsanız çok daha iyi görünürsünüz diyor Kevyn Aucoin Beauty’den makyaj sanatçısı Craig Jessup. Bu gölgeleri bulmak için, aynada kendinize gülümsemeniz yeterli; “Daha karanlık alanları göreceksiniz – alt dudağınızın altı ya da gözlerinizin iç köşeleri gibi”. Bu bölümleri aydınlatmak için, parlak beyaz göz farından faydalanabilirsiniz.

Kaynak: elmaelma.com

ÖNCEKİ HABERLER
En çok yapılan 6 hatalı diyet uygulaması
1. sınıfa başlayan çocuğa nasıl davranmak gerekir?
5 adımda sabah rutininizi oluşturun
KYK yurt ücretlerine zam yapılacak mı?
O ülkede inanılmaz olay: Toplu mezardan 166 kafatası çıktı!
Af yasası ne oldu 2019 son haberler geldi 2. yargı paketi detayları
Yorumlar