HABER /  SAĞLIK

5 adımda sabah rutininizi oluşturun

Sabah daha dinç ve enerjik hissetmet istiyorsanız elmaelma.com'un sabahları dinç uyanmak için hazırladığı 5 öneri size iyi gelebilir. İşte sabahları sizi yataktan kolay çıkaracak 5 adımlık sabah rutini.

Sosyal medyadaki sağlıklı yaşam sayfaları son zamanlarda 'sabah rutini' ifadesiyle dolup taşıyor. Peki gerçekten nedir bu sabah rutini, ne işe yarar? Sabah rutinin amacı sizi güne enerjik ve sağlıklı başlatmaktır. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Sabah rutininizi oluştururken nelere dikkat etmelisiniz? elmaelma.com'un sabah rutini hazırlama rehberini ve 5 etkili adını uygulayabilirsiniz. İşte detaylar....

NEFES AL VER!

Nefesinizi düzenlemeden önce, ikinci adım için su kaynatmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra, nefes alış verişinizi iki burun deliğinden de beşer defa yaparak, düzenli nefes alma egzersizini gerçekleştirebilirsiniz. Eğer nefes alışlarınız bir dengeye ulaşırsa, sinir sistemiz ve bedeniniz de rahatlayabilir. Böylelikle güne çok güzel bir adım atmış olursunuz.

GÜNLÜK TUTUN!

Size önereceğimiz günlük tutma seansı sadece 5 dakika sürecektir. Hayatta minnettarlık duyduğunuz 3 şeyi yazın. Ondan sonra, şuan üzerinde çalıştığınız 3 konuyu not edin. Bunları başarabilmek için neye ihtiyacınız olduğu üzerinde biraz düşünün. Son olarak da, aklınıza gelen 10 yaratıcı düşünceyi günlüğünüze kaydedin. Bu egzersiz, zihninizin sürekli açık olmasını sağlayabilir.

ZİHNİ BOŞALTMAK İÇİN MEDİTASYON ŞART!

Meditasyon yapmak, güne güzel başlamanızı sağlayabilir
Günlük 20 dakika meditasyon yapmanın size inanılmaz faydaları olabilir. Sabahlar güne meditasyon yaparak başlayan insanlar, hep sonucun olumlu olduğunu söylüyorlar.

EGZERSİZLE HEM ÖZGÜVEN KAZANIN HEM DE FİT OLUN!

Sabahları meditasyondan sonra bir de egzersiz yapabilirsiniz. Her güne spor yaparak başlamak, sizin hem zinde ve sağlıklı kalmanızı sağlara hem de güne enerjik başlamanıza sebep olur. Yapacağınız egzersiz, sizin tercihinize göre şekillenebilir. Ancak ısınma ve soğuma dahil, toplamda 20 dakikalık bir seansı tercih edebilirsiniz.

DOYURUCU VE PRATİK KAHVALTI SMOOTHIE YAPIN!

Sabahları kahvaltı yapmak, gün içinde ihtiyaç duyacağınız enerjiyi sağlamak adına çok önemli olabilir. Bunu yapmanın en kolay ve etkili yolu, smoothie hazırlamaktır. Sabahları bir smoothie içtiğinizde, sindirim sisteminiz gelişir, bedeniniz daha iyi görünür ve kendinizi daha iyi hissedersiniz.

Kaynak: elmaelma.com

Yorumlar