HABER /  GÜNCEL

150 milyon dolarlık yatırım

İnce polyester film üreticilerinden Hintli Polyplex Group Ltd. Çorlu'ya 150 milyon dolar tutarında yatırım yapacak.

Abone ol

Yatırımla, Tekirdağ Çorlu Avrupa Serbest Bölgesi'nde yeni PET reçine ürün serisi için yeni bir üretim tesisi açılacak. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katıldığı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Yatırım Ajansı) ile Polyplex tarafından düzenlenen basın toplantısında Hintli firmanın yatırım kararı açıklandı.

TİCARET HACMİ 1 MİLYAR DOLAR

150 milyon dolar tutarında iki aşamalı olarak gerçekleşecek olan yatırım kapsamında hayata geçecek tesisin yıllık üretim kapasitesi yaklaşık 600 bin ton olacak ve üretim tesisinde 250 kişi için doğrudan istihdam olanağı oluşacak. Tesisin yıllık ticaret hacminin 1 milyar dolar civarında olması bekleniyor. 2012 yılının ilk yarısında gerçekleştirilmesi planlanan temel atma törenini takiben, bu kapasitenin yüzde 70-80'i Avrupa, ABD ve Rusya pazarlarına ihracata ayrılacak.

Polyester ve polipropilenden üretilen yüksek performanslı plastik film pazarında dünya liderlerinden biri olarak görülen, grubun amiral gemisi Polyplex Corporation Ltd., 1980'de kuruldu. Hindistan, Türkiye ve Tayland'da üretim tesisleri bulunan şirketin ABD'de de yeni bir yatırımla üretim tesisi inşaatı sürüyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Memur zammı bugün belli oluyor
89 model şahin asfaltı ağlattı
Eşe kızgın yağ tuzağı
Erdoğan bugün neyi açıklayacak?
Ehliyeti süresiz kaptıranlar geri alacaklar
Çıtır pişi nasıl yapılır kahvaltıların vazgeçilmezi!
Yorumlar