BIST 11.139
DOLAR 33,07
EURO 36,18
ALTIN 2.607,77
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

15 dakikada internet sitesi

İnternet sitesi mi istiyorsunuz? Artık çok kolay. 15 dakikada site sahibi olabilirsiniz...

Abone ol

Adana'da bir yazılım firması, geliştirdiği editör sayesinde kullanıcılara 15 dakikada internet sitesi hazırlama olanağı sunuyor.

Sun Yazılım Genel Müdürü Salih Erdoğdu, yaptığı açıklamada, internet kullanımının hızla yaygınlaştığını belirterek, özellikle firmaların site oluşturmasının bir zorunluluk haline geldiğini söyledi.

Çoğu firma sahibi veya internet kullanıcısının internet sitesi hazırlamak için zaman harcayamadığını ifade eden Erdoğdu, ''Firma sahiplerinden ve internet kullanıcılarından gelen talepler üzerine, herkesin kolayca sitesini hazırlayabileceği bir editör hazırladık'' dedi.

Hazırladıkları ''SunWeb''in, kolay kullanımlı bir web sitesi sihirbazı olduğunu belirten Erdoğdu, kullanıcının görünüm ve içeriğini istediği gibi ayarlayarak yaklaşık 15 dakika içinde sitesini hazırlayabileceğini kaydetti.

Erdoğdu, site isminin uygun olması durumunda, site genel görünümü ve stil seçimi yapıldığını belirterek, şöyle devam etti:

''Bu haliyle site otomatik olarak oluşturulup kaydı yapılır. Arkasından site başlığı, linkler, menüler ve içerik ayarlamalarını yaparak sitenize son şeklini verebilirsiniz. Üstelik (sürükle-bırak) tekniğiyle görsel olarak çalışırsınız. Kullanıcının zorlanmaması için geliştirilen web editöründe Word'de yazar gibi içerik oluşturulabilir. Kullanıcı isterse içeriğin HTML kodunu anında görür, isterse FrontPage gibi kodlarla da çalışabilir.''

Siteye özellikle firmaların yoğun ilgi gösterdiğini belirten Erdoğdu, paketle birlikte 1 yıllık alan, 100 megabayt disk alanı, 1 GB'lık aylık transfer imkanı sunulduğunu da kaydetti.

Erdoğdu, sitenin kullanıcıya maliyetinin ise 250 YTL olduğunu sözlerine ekledi.