eposta yazdır zoom+ zoom-

Yerli arabanın yol haritası ortaya çıkıyor

Yerli arabanın yol haritası ortaya çıkıyor

Miliyet gazetesi yazarı Abdullah Karakuş, yerli arabayla ilgili son gelişmeleri köşesinde aktardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-10-2017 11:26 - Güncelleme: 14-10-2017 11:26

Yerli arabada gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimine kaldı.

Milliyet gazetesi yazarı Abdullah Karakuş, yerli arabayla ilgili merak edilen ayrıntıları bugünkü köşe yazısında paylaştı.

"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bugünlerde Külliye’ye giderek Cumhurbaşkanı’na yerli arabanın yapımının kimlere verilebileceğinin de olduğu ‘yerli araba’ sunumu yapacak.

MAKSİMUM 5 KİŞİ ORTAK

Erdoğan’ın vereceği karara göre de yerli arabanın yol haritası ortaya çıkacak. Bakan Özlü yerli arabadaki son durumla ilgili olarak, “Çalışmalar iyi gidiyor. Çalışmaları Cumhurbaşkanımıza arz edeceğim. Ortak girişim grubu ya da baba yiğitler grubu için Cumhurbaşkanımızın onayını alacağız ve açıklayacağız. Tek kişi olmaz. Çok büyük proje. Tek kişiye vermek riskli. 10 kişiye vermek de riskli. Maksimum 5 kişi olabilir. Yüzde 20 eşit ortaklık gibi” dedi."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yerli arabanın yol haritası ortaya çıkıyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • Hakkı ARAR 19 Ekim 2017 20:33 Önünü kesmeseler jet Fadıl bile çoktan yapmıştı ama AKP iktidarı yapamıyor. Aslında ithal edilen otomobilden alınan vergiler kötü yönetilen ekonomi için daha kârlı görünüyor. Buna bakınca da yerli otonun hayal olduğu anlaşılıyor.

    CEVAP YAZ 0 5

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro