eposta yazdır zoom+ zoom-

Tankın içinden çıkan FETÖ'cü polis müdürü coşmuş

Tankın içinden çıkan FETÖ'cü polis müdürü coşmuş

İstanbul'da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında tankın içinden çıkan FETÖ'cü emniyet müdürü Mithat Aynacı hakkında ayrıntılar ortaya çıkıyor.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 31-10-2017 09:45 - Güncelleme: 31-10-2017 09:45

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü işgal girişimi davasında sanık Seçkin ifadesinde, "Mithat Aynacı yanımıza gelerek, 'Ankara'yı ve İzmir'i ele geçirdik, bir tek burası kaldı' şeklinde söyleniyordu." dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün işgal girişimi ile Esenler Birlik Köprüsü'ndeki olaylarda 5 kişinin şehit olmasıyla ilgili aralarında tankın içinden çıkan eski Emniyet Müdürü Mithat Aynacı'nın da bulunduğu 23'ü tutuklu 67 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması tamamlandı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkesi karşısındaki binada bulunan büyük salonda yapılan duruşmada savunmasını tamamlayan 66. Mekanize Tugay Komutanlığı’nda görevli eski Üsteğmen Bora Serhat Seçkin, darbe girişimini önceden bildiği iddialarını kabul etmedi.

"KANDIRILDIK DIŞARI ÇIKARILDIK"
Örgüt üyesi olmadığını ileri süren Seçkin, "15 Temmuz’da, bu örgüt tarafından terör bahanesiyle kandırılarak dışarı çıkarıldık. Kışlamızda sürekli terör algısı yaratılmıştır. Bizim üzerimizde yapılan terör algısı yüzünden farklı bir şey düşünemedim." dedi.

Vatan Emniyet’e gidene kadar 3 komutanın emrine girdi
İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne gidileceğini bilmediğini iddia eden Seçkin, "Tabur komutanımız Enver Muratoğlu, bana Yarbay Kadir Yıldız’ın emrine gireceğimi söyledi. Bir süre sonra Albay Yusuf Sari, beni arayarak nerede olduğumu sordu. Topkule’deki eğitim alanında olduğumu söyledim. Bağırarak, 'Derhal Kadir Yıldız’ın emrine gir ve 3 araç al ve Rami’ye gel' diye emir verdi. Kışladan çıktıktan sonra Kadir Yıldız tekrar arayarak, Vatan Caddesi’ne gitmemi ve Osman Akkaya’nın emrine girmemi emretti." diye konuştu.

Kadir Akkaya ile Mithat Aynacı’nın birlikte hareket ettiğini söyleyen Seçkin, bir süre sonra vatandaşların kalabalıklaşmaya ve kendilerine tepki göstermeye başladığını anlattı.

Akkaya’nın vatandaşı korkutmak için havaya ateş açtığını gördüğünü belirten Seçkin, savunmasına şöyle devam etti:

"ARAÇTAN İSERSEK BİZİ DE ÖLDÜRÜRLER"
"Halk, bulunduğumuz aracın üstüne çıkmaya çalışıyordu. Ben ve askerlerim araç içindeydik. Osman Akkaya, 'helikopter desteği lazım' diyordu. Bu sırada bulunduğumuz araca, bazı sivil şahıslar çıkmaya başladı, Yarbay Akkaya’yla tartışıyorlardı; sivil şahısların elinde yarbayın silahını görünce panikledim, Yarbay Akkaya’yı araçtan da indirmişlerdi. Olayın şokuyla ben de havaya bir iki el ateş açtım. Mithat Aynacı yanımıza gelerek, 'Ankara’yı ve İzmir'i ele geçirdik, bir tek burası kaldı' şeklinde söyleniyordu. Daha sonra tepkilerin artması üzerine Mithat Aynacı, 'Halk Osman Akkaya’yı öldürdü, eğer araçtan inersek bizi de öldürürler' dedi."

İçinde bulunduğu zırhlı askeri aracın içinden çıkmadığını ve polise teslim olduğunu iddia eden Seçkin, tahliye talebinde bulundu.

Duruşma, sanık savunmalarının tamamlanması için yarına ertelendi.​

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Tankın içinden çıkan FETÖ'cü polis müdürü coşmuş haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • UTANMADAN TAHLİYE İSTİYORLAR 31 Ekim 2017 10:22 VATAN HAİNLERİNDEKİ YÜZSÜZLÜĞE BAKARMISINIZ.ADAM HERTÜRLÜ İHANETİ YAPIYOR VE UTANMADAN TAHLİYE EDİLMESİNİ İSTİYOR.İDAM EDİLMEDİĞİNİZE ŞÜKREDİN UTANMAZ AHLAKSIZ MÜNAFIK FETÖCÜLER.

    CEVAP YAZ 6 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro