eposta yazdır zoom+ zoom-

Şener'e göre AK Parti baraj altında olmalı

Şener'e göre AK Parti baraj altında olmalı

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Tekirdağ ziyaretinde hükümetin politikalarını eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-05-2010 17:50 - Güncelleme: 19-10-2015 19:10

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ''YSK'nın referandum için karar verdiği 12 Eylül 2010 tarihi anayasa kurallarına uygundur. YSK'nın bu kararına herkesin saygı göstermesi gerekir'' dedi.

Şener, Tekirdağ'da esnaf ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Şener, bir gazetecinin ''12 Eylül olarak belirlenen referandum tarihini nasıl değerlendiriyorsunuz'' sorusu üzerine, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) belirlediği bu tarihin, anayasa ve yasalardan kaynaklandığını söyledi.

Anayasanın 79. maddesinin açık olduğunu ve kanunda referandumun seçim niteliğinde görüldüğünü ifade eden Şener, ''YSK'nın referandum için karar verdiği 12 Eylül 2010 tarihi anayasa kurallarına uygundur. YSK'nın bu kararına herkesin saygı göstermesi gerekir'' dedi.

Anayasa paketinde doğru maddeler olduğu gibi gereksiz ve sakıncalı maddelerin de yer aldığını ifade eden Şener, ''Ancak iktidar partisi önümüze seçenek koymamıştır. Beğendiğin maddelere evet, beğenmediğin maddelere hayır diyemezsin. İster beğen ister beğenme ya toptan evet diyeceksin ya da toptan hayır diyeceksin. Bu ülkedeki seçmenin özgürce oy verme hakkı elinden alınmıştır. özellikle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin atanmasıyla ilgili yapılan değişikliğin yargıyı ücra köşelere kadar siyasallaştıracağı kanaatindeyiz''diye konuştu.

BARAJ ALTINDA KALMAYI HAK ETTİ

AK Parti'nin barajın altında kalmayı hak ettiğini savunan Şener, ''Bu ülkede yaşanan ekonomik kriz, 2001 ve 1994 krizlerinden daha da derindir. Ekonomimiz yüzde 8 daha küçüldü. Terör 1984 yılından bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Her gün terör olaylarında can veren askerlerimizin haberlerini alıyoruz. Terör kazınmalı ve bunun da hesabı verilmeli'' dedi.

BAŞBAKANIN YUNANİSTAN GEZİSİ

Yunanistan'a giden Başbakan'ın çok ince bir üslup benimsediğini anlatan Şener, konuşmasına şöyle devam etti:

'''Sevgili Yorgo', 'Sevgili Tayyip' sözcükleriyle birbirlerine hitap ederek nezaket örneği göstermişlerdir. Ancak muhatabına 'Sevgili Yorgo' diye hitap eden Başbakan göreve geldiği günden bu yana aynı incelik ve nezaketle ne muhalefet, ne de halka hitap ettiğini duymadım.''

TEKİRDAĞ MİTİNGİ

Şener, Cengiz Topel Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, iktidar partisini özelleştirme politikalarından dolayı ağır bir dille eleştirdi.

Dünyanın hiç bir ülkesinde Türkiye'deki gibi özelleştirme olmadığını iddia eden Şener, ''Ülkenin limanları ve stratejik öneme sahip diğer sektörleri dahi yabancılaştırıldı'' dedi.

Şener, mitingin ardından partisinin il başkanlığının açılışını yaptı.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro