eposta yazdır zoom+ zoom-

Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a 'terörist' yanıtı

Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a 'terörist' yanıtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş için söylediği "terörist" açıklamasına cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'tan yanıt geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 10-07-2017 10:37 - Güncelleme: 10-07-2017 10:37

Tutuklu HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş kendisi için “terörist” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazdığı mektupla yanıt verdi.

G-20 zirvesinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la ilgili bir soru üzerine de "Söylediğiniz kişi bir teröristtir" ifadesini kullanmıştı.

Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş'ın bu sözler üzerine verdiği yanıt, HDP'nin resmi sitesinde yayınlandı. Demirtaş mektubunda şu ifadeleri kullandı:

"TESLİMİYETİ ASLA KABUL ETMEYECEĞİM"

"Öncelikle, şahsımda milyonların iradesine yaptığın hakareti aynen iade ederim. Fakat başka bir açıdan da bu itirafın nedeniyle 'teşekkür etmek' istiyorum.

Bizimle ilgili yargı adı altında yürütülen sürecin yargı ile alakası olmadığını, kararın bizzat tarafından verildiğinin ispat külfetinden kurtardın bizi.

Dört duvar arasında olmama rağmen; panik halinde bana haksızca saldırıyor olman mertlikten uzak bir tutumdur. Bilmeni isterim ki; Allah'tan başka kimseden korkum yoktur. Ne senden ne de emrindeki zulüm uygulayıcılarından merhamet dilenmek gibi bir ucuzluğa düşmeyeceğim. Ömrümün geri kalanını hapiste geçireceğimi bilsem de onursuzluğu ve teslimiyeti asla kabul etmeyeceğim.

F Tipi bir hücrede olsam da vicdanım rahat, korkusuz ve mutlu olduğumu bilmeni isterim. Bu yüzden benim için 'endişelenme lütfen'.

Demirtaş sorusuna net cevap: Teröristtir!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Selahattin Demirtaş'tan Erdoğan'a 'terörist' yanıtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR41 YORUM
  • Hakan Canım 11 Temmuz 2017 04:28 Terörist demekle eksik söylemiş keşke artısınıda söyleseydi yeni bir tür boynuzuda tanımış olurdu halkım!!!

    CEVAP YAZ 5 8
KİMDİR ?
Selahattin Demirtaş
SELAHATTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş aslen nereli, ailesinin kökeni nedir, eşi Başak Demirtaş ve kızları hakkında bilinmeyenler neler? İşte Selahattin Demirtaş'ın eşi, ailesi ve çocukları ile biyografisi; Selahattin Demirtaş, 10 Nisan 1

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro