BIST 11.173
DOLAR 32,92
EURO 35,87
ALTIN 2.536,79
HABER /  GÜNCEL

FETÖ'den gözaltına alınan Koray Çalışkan kimdir

Boğaziçi ve Medeniyet üniversitelerine bugün FETÖ operasyonu düzenlendi. FETÖ operasyonunda gözaltına alınan Koray Çalışan kimdir?

Abone ol

Bu sabah Boğaziçi ve Medeniyet üniversitelerine FETÖ operasyonu düzenlendi. Operasyonda  72 gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Boğaziçi Üniversitesi akademisyeni Koray Çalışkan da var. Çalışkan bugün sabah saatlerinde evinde gözaltına alındı.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyeni Koray Çalışkan gözaltına alındı. Koray Çalışkan kimdir? İşte Koray Çalışkan'ın biyografisi....

KORAY ÇALIŞKAN KİMDİR?

Koray Çalışkan 30 Haziran 1972 yılında İstanbul'da doğdu.1991 yılında başladığı Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 1995 yılında mezun oldu.

1995-1997 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 1997-1999 yılları arasında New York Üniversitesi'nde ABD Siyaset Bilimi dalında ikinci yüksek lisansını yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doçenttir. Politik iktisat, siyasi parti organizasyonu ve Ortadoğu siyaseti üzerine araştırmalar yapan Çalışkan’ın doktora tezi Kuzey Amerika Ortadoğu Çalışmaları Birliği tarafından En İyi Sosyal Bilim Tezi seçildi. New York Üniversitesi’nden üstün başarıyla aldığı doktora derecesinden sonra yazdığı ve Princeton Üniversitesi Yayınları’nın bastığı, küresel emtia piyasaları üzerine olan bir kitabı bulunan Çalışkan, Boğaziçi Üniversitesi’nden Eğitimde Üstün Başarı ödülünü kazanmıştır. Radikal ve BirGün gazetelerinde köşe yazarlığı, Habertürk ve +1TV’de program sunuculuğu yapan Çalışkan, bir çok filmin yapımcılığını, yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yaptı.