BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 36,03
ALTIN 2.561,41
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu'nun ziyaretinden 5 gün sonra bakın ne olmuş!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ’nün 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra çıkardığı Karşı gazetesini ziyaretinden 5 gün sonra Meclis’te yasadışı ses kayıtlarını dinlettiği ortaya çıktı.

Abone ol

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 'darbeye teşebbüs' suçunu işlediği" iddiasıyla CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem hakkında soruşturma yürütüyor. 

Sabah gazetesinden Kenan Kıranimzalı haberde konuyla ilgili yeni bilgilere yer verildi.

FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'te gerçekleştirmeyi düşündüğü ancak yargı darbe girişiminin başarısız olmasının ardından, 26 Aralık 2013'te "karsigazete. com" adını satın alındığı, 9 Şubat 2014'te Karşı gazetesinin yayın hayatına başladığı tespit edildi. FETÖ'nün yasadışı ses kayıtları ve teknik takip fotoğraflarının yayınlamak için kurduğu Karşı'nın Genel Yayın Yönetmenliği'ni Eren Erdem'in yaptığı 20 Şubat 2014'te, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gazetenin Ankara Temsilcisi İlhan Taşçı'yı ziyaret ettiği öğrenildi.

ZİYARETTEN 5 GÜN SONRA

Bu ziyaretten 5 gün sonra da Kılıçdaroğlu'nun kendisine verilen, yasadışı ve montajlanan telefon görüşmesini 25 Şubat 2014'te CHP Meclis Grubu'nda dinlettiği tespit edildi.

CHP Milletvekili Erdem hakkında, 'Karşı gazetesi' operasyonu çerçevesinde fezleke hazırlanıp TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderilmişti. Fezlekede, Erdem'in dokunulmazlığının, "Türkiye Cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya veya görevini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs", gizli kalması gereken bilgileri ifşa ve yayımlama" suçları kapsamında kaldırılması isteniyor.