eposta yazdır zoom+ zoom-

Rusya'dan öğrenciler için şoke eden karar

Rusya'dan öğrenciler için şoke eden karar

RUSYA Türkiye yasaklarını bilime de taşıdı. Üniversiteler ilişkileri keserken Türkiye'deki Rus öğrencilerin de geri çağrılması kararı alındı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 01-12-2015 13:25 - Güncelleme: 01-12-2015 13:25

RUSYA Eğitim Bakanlığı, Türkiye ile Rusya arasındaki bilimsel işbirliğinin sonlandırılması amacıyla tasarı hazırladığını açıkladı. Rus öğrenciler geri çağrılacak.
 
Rusya Eğitim Bakanlığı Basın Dairesi'nden yapılan açıklamaya göre, 44 Rus yüksek öğretim kurumu, Türk eğitim kurumlarıyla olan işbirliği ya tamamen sonlandırdı ya da askıya aldı. Rusya İnnovasyon İşbirliği Fonu da Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile ortak yarışmalar düzenleme planını erteledi. 

TASARI HAZIRLANDI SUNULDU

Bakanlık, Rusya ile Türkiye arasında 5 Eylül 1992'de imzalanan anlaşma çerçevesinde yürütülen bilimsel-teknolojik işbirliğinin sonlandırılması için tasarı hazırlandığını ve tasarının Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’na sunulduğunu açıkladı. 

TÜRKİYE'DEKİ RUS ÖĞRENCİLER KARARI

Eğitim Bakanlığı'nın açıklamasında Türkiye'de eğitim gören Rus değişim öğrencilerinin de ülkelerine geri çağrılacağı belirtildi. Açıklamada, ''Değişim programları ile Türkiye'de eğitim gören tüm öğrenciler en kısa sürece Rusya'ya geri getirilecek'' dendi.

RUSYA'DAKİ TÜRK ÖĞRENCİLER NE OLACAK?

Rusya’da okuyan Türk öğrencilere hiçbir sınırlama getirilmeyeceğini bir açıklanırken Rusya Eğitim Bakanlığı, üniversite yönetimlerinden Türk öğrencilerin provokasyonlardan korunması istedi.

Rusya’daki 123 yüksek öğretim kurumunda 1030 Türk öğrenci öğrenim görüyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Rusya'dan öğrenciler için şoke eden karar haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • KILLANAN ADAM 03 Aralık 2015 01:09 Moskof gavuru,eskiden beri Türkün ve müslümanın düşmanıdır. Hiçbir şey değişmediği anlaşılıyor. Allah tepetaklak getirsin inşaallah amin.

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro