eposta yazdır zoom+ zoom-

Muharrem İnce'nin internet medyası daveti olay oldu

Muharrem İnce'nin internet medyası daveti olay oldu

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin internet medyasında ayrımcılık yapması tepki çekti. Sabah Aktüel yazarı Ersoy Dede, İnce'yi medyanın haber alma hürriyetini engellemekle eleştirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 20-06-2018 10:17 - Güncelleme: 20-06-2018 10:17

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, internet medyası ile buluşacağı kahvaltılı basın toplantısına, aralarında Hadi Özışık'ın da bulunduğu internet gazetecilerini davet etmemesi, eleştiri konusu oldu. "Hepimizin cumhurbaşkanı" sloganıyla yola çıkan İnce'nin haber sitelerini toplantıya çağırmaması şaşkınlıkla karşılandı.

Özgürlük, basın hürriyeti demokrasi gibi söylemleri seçim meydanlarından dilinden düşürmeyen İnce, samimi olmamakla suçlanıyor. CHP'nin basına karşı tartışma konusu olan yaklaşımı ilk değil aslında.

GÜRSEL TEKİN VE İNCE'NİN ÖNCEKİ AÇIKLAMALARI DA OLAY OLMUŞTU
CHP'li Gürsel Tekin 2015'te, bugün hükümete yakın olan gazetelerin tümüne, iktidara geldiklerinde el koyacaklarını söylemişti.. CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise Cumhurbaşkanlığından iyi haber alan tüm gazetecilere 'kaşar' demiş ve iktidara gelirse o isimlere beyanat vermeyeceğini söylemişti..

İnce'nin internet medyasına akreditasyonu gazeteci Ersoy Dede'nin gündemindeydi. Yazar, "CHP’den İnternet Medyasına Akreditasyon" başlıklı yazısında İnce'yi açıklama yapmaya çağırıyor:

'MUHARREM İNCE'YE DESTEK ATMIYOR DİYE AKREDİTASYONA MARUZ KALIYOR"
"Son ayrımcılığı duydunuz mu bilmiyorum.. İnternet medyası ile buluşma planlamış Muharrem İnce.. Oda Tv var.. Gerçek Gündem var.. Diken dahil kadar FETÖ'cü varsa hepsi davetli.. Peki sabah.com.tr 'nin Genel Yayın Yönetmeni İsa Tatlıcan nerede?.. İnternethaber yayın grubu başkanı Hadi Özışık neden yok?.. EnsonHaber yayın grubu başkanı Serkan Kalemciler, haber7.com İbrahim Erdoğan?.. Bu nasıl internet medyası buluşması?.. Bakın bu saydığım isimler, medyaya ömrünü vermiş, çok kıymetli gazeteciler.. Yönettikleri siteler ise internette en çok okunan haber siteleri.. Ama açıktan Erdoğan düşmanlığı yapmıyor diye, açıktan Muharrem İnce'ye destek atmıyor diye akreditasyona maruz kalıyor.. İşe bak sen.. Meydan meydan dolaşıp hürriyetlerden söz edeceksin.. İfade hürriyeti diyeceksin, basın hürriyeti diyeceksin ama basit bir kahvaltı toplantısında medyanın haber alma hürriyetini baskılayacaksın.. E çıkıp da biz 'tek parti faşizmi CHP'de hâlâ daha devam ediyor" dediğimizde kızıyorsunuz.. Ama bu şimdi o değil de ne ki?.. Muharrem İnce bir açıklama borçludur.. Toplantısına davet ettiği internet gazetecilerini, hangi kriterlere göre belirlemiştir?. Bunu izah edemediği müddetçe, basın hürriyetinden söz edemez.. Söz etsin de görelim.. Ya da onun yaptığı gibi yapıp, 'görmeyelim'… Ha bu arada arz edelim, bu bir internet yazısıdır.. Sayın İnce'ye duyurulur.."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Muharrem İnce'nin internet medyası daveti olay oldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • mniksek 20 Haziran 2018 13:42 İNCE ADAY OLDUĞU GÜN PARTİ ROZETİNİ ÇIÇARDIĞINI SÖYLEMİŞTİ, İNANDINIZMI YOKSA, YOK ÖYLE BİRŞEY, İNCE BUZGİBİ CHP NİN CUMHURBAŞKANI ADAYI, YÜREĞİ VARSA DİYEREK SN ERDOĞANI TV LERE DAVET EDİYORYA, BENDE DİYORUMKİ YÜREĞİN VARSA PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KÖKÜ KAZINMALI KANDİLE BAYRAK DİKİLMELİ BEN MUHARREM İNCE OLARAK ORDUMUZUN ARKASINDAYIM OPERASYONU DESTEKLİYORUM DESİN...

    CEVAP YAZ 1 1
KİMDİR ?
Muharrem İnce
MUHARREM İNCE KİMDİR?

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Muharrem İnce'nin eşi Ülkü İnce ve çocukları ile siyasi hayatına ilişkin biyografisi; Muharrem İnce 4 Mayıs 1964 Yalova doğumludur. Muharrem İnc

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro