eposta yazdır zoom+ zoom-

Kadir Topbaş'tan görülmemiş karar hepsini veto etti

Kadir Topbaş'tan görülmemiş karar hepsini veto etti

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclisi'nde AK Parti'li üyelerin oylarıyla kabul edilen 5 imar değişikliği dosyasını veto etti. 

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-09-2017 09:36 - Güncelleme: 13-09-2017 09:36

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'dan daha önce görülmemiş karar. İBB Meclisi'nde kabul edilen 5 imar değişikliği dosyasını veto eden Topbaş, dosyaları bir kez daha görüşülmek üzere iade etti. Topbaş'ın veto ettiği dosyalara CHP grubu ise ret oyu vermişti. 

Veto edilen imar dosyalarının başında Pendik Gökçebeyli Mahallesindeki özel orman alanları geliyor. Çiftlik Kent Arsa ve Konut Yapı Kooperatifine ait yapılaşmış tarla ve özel orman vasıflı arazilerin bir kısmı, park, köy meydanı ve ibadet alanı olarak ayrılmıştı. Mağdur olanların yapmış olduğu itirazların bir kısmı, İBB Meclisi tarafından temmuz ayında kabul edilmişti.

Üsküdar Ünalan'da park ve deprem alanı skandalı

İkinci imar dosyası Beşiktaş Ortaköy'deki bin 641 metrekare büyüklüğünde arazi ile ilgili. Söz konusu imar değişikliği ile arazinin inşaat hakkı yaklaşık 500 metrekare arttırılmıştı.

Üçüncü dosya Kartal Soğanlık mahallesinde 2 bin 400 metrekarelik park alanının ticaret ve konut alanına alınmasıyla ilgili. Söz konusu imar değişikliğine İBB'nin Yeşil Alan ve Tesisler Müdürlüğü ile Ulaşım Planlama Müdürlüğü karşı çıkmasına karşın, İBB Meclisi AK Parti'li meclis üyelerinin oylarıyla talebi kabul etmişti.

Dördüncü imar dosyası Sarıyer Zekeriyaköy'deki anaokulu yapılmak üzere ayrılmış olan yaklaşık bin metrekarelik parselin konut alanına alınmasıyla ilgiliydi. İBB Meclisi'nin anaokulu alanının konut alanına alınmasını da veto etti.

Beşinci imar dosyası ise Bayrampaşa Orta Mahaldeki 2 parselle ilgili. Toplam 5 bin 500 metrekarelik parsellerde yapılan fonksiyon değişikliği ile kamusal sağlık tesis alanı iptal edilmiş bunun yerine özel sağlık tesis alanı planlara işlenmişti. Başkan Topbaş, kamusal sağlık tesis alanım ortadan kaldıran imar değişikliğini de veto etti.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kadir Topbaş'tan görülmemiş karar hepsini veto etti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR7 YORUM
  • müslüman kürt 13 Eylül 2017 18:16 türklerin farsların arapların yaptığı kürt katliamlarında neden yahudi parmağı var ? 630 bim masum müslüman kürt katl edildi bunuda trdeki yahudi yöteiciler yaptı

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro