eposta yazdır zoom+ zoom-

İslam ülkeleri terörizmi yok etmeye ant içti

İslam ülkeleri terörizmi yok etmeye ant içti

Suudi Arabistan'ın veliaht Prensi Mohammed bin Salman'ın düzenlediği ittifak toplantısında kırktan fazla İslam ülkesi terörizmi tamamen yok etmeye ant içti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-11-2017 16:47 - Güncelleme: 29-11-2017 16:47

Terörizmle mücadele etmek amacıyla 2015 yılında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Mohammed bin Salman tarafından oluşturulan Arap Terörizm Karşıtı İttifak ilk toplantısını Riyad’da yaptı ve kırktan fazla İslam ülkesi terörizmi“ dünya üzerinden tamamen silene” kadar mücadele edeceğine söz verdi.

İslam’ın küresel çaptaki imajını düzeltmek için birçok reform yapan Veliaht Prens bin Salman ittifakın ilk toplantısında ülkelerin savunma bakanlarına hitaben yaptığı konuşmada “(Teröristlerin) Huzurlu dinimizi saptırmalarına izin vermeyeceğiz. Bugün birlikte çalıştığımıza dair güçlü bir mesaj gönderiyoruz” dedi.

Geçmişte de Arap ülkelerinin hepsinde terör faaliyetleri gerçekleştiğini fakat bir işbirliği olmadığı için hükümetlerin bununla tek başına mücadele etmek zorunda kaldığını vurgulayan bin Salman “Bu durum kurduğumuz bu ittifakla bugün son buluyor” dedi.

İttifakın ilk görüşmesi IŞİD’in Irak ve Suriye’deki sözde halifeliğinin çökmesinin ardından gerçekleşti. Öte yandan geçtiğimiz hafta Mısır’ın Sinai bölgesinde bir camiye yapılan intihar saldırısında 300’den fazla insan hayatını kaybetmişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN İslam ülkeleri terörizmi yok etmeye ant içti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Misafir 29 Kasım 2017 18:45 İslam ülkelerinde Parayı veren düdüğü çalar. ...........

    CEVAP YAZ 0 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro