HABER /  CHP

CHP'den kritik belge hamlesi! Bugün ya da yarın...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Kılıçdaroğlu'nun gösterdiği belgelerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı istifaya çağırdı

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, Kılıçdaroğlu'nun iddialarıyla ilgili olarak partisinin yarın araştırma önergesi vereceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Tezcan belge tartışmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

"ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERECEKLER"
"TBMM'de araştırma komisyonu kuralım, Meclis tek tek araştırsın. Nereden gelmiş, kim göndermiş, kim almış? Hem belgelerdeki kaynakları sorsun, istesin, kim sahte belge ile iş tutuyor ortaya çıksın. Sizin çoğunlukta olduğunuz TBMM'de bir araştırma komisyonu kuralım, orada bütün her şey kalem kalem incelensin. Arkadaşlarımız bugün ya da yarın Meclis Araştırma Komisyonu önergesi verecekler.

Bir işi boğuntuya getirme konusunda bu kadar ustalıklı bir başka adım göremedim. Arkadaşlar, sayın genel başkanımızın bu bir suçtur diye değerlendirmesi var mı? Bizim savcılıkta işimiz yok. Bu işin savcısı millettir. Biz millete bu işi açıkladık.

"ERDOĞAN'IN İSTİFA ETMESİNİ BEKLİYORUZ"
Bu işin davası milletin divanında görülecektir. Gerçek olduğunu tek tek genel başkan dekontlarla gösterdi. Islak imzalı dekontlar da elimizde. Varsa cesaretiniz açacağız araştırma önergesini bakalım aklamaya vicdanlarınız yetebilecek mi? Sayın Erdoğan gereğini yaparım demişti, gereğini yapma zamanı. İstifa etmesini bekliyoruz. Sahte diyorsa, kuralım komisyonu sahte mi değil mi bakalım. "

Kılıçdaroğlu'nda yeni belgeler var bombası

Fehmi Koru'dan dikkat çeken belge açıklaması

Kılıçdaroğlu'nda yeni belgeler var bombası

ÖNCEKİ HABERLER
Trump’tan İslam karşıtı paylaşım!
Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na belge cevabı
Kandil mesajları 2017 resimli hadisli ayetli güzel sözlerle
Erdoğan sahneleri tepki çekmişti! İşte Ali Avcı için istenen ceza
16 yaşında kuzeni tarafından tecavüze uğradı Müge Anlı'da skandal!
AUZEF güz dönemi vize sonuçları 2020 AKSİS girişi
Yorumlar 8 yorum