eposta yazdır zoom+ zoom-

Irak'tan, o terör örgütüne önlem!

Irak'tan, o terör örgütüne önlem!

Irak, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının geçişini engellemek amacıyla Suriye sınırına tel örgü çekmeye başladı. Tel örgülerin yanında gözetleme kuleleri de inşa edilirken Irak yönetimi bölgede IŞİD tehditinin henüz tam olarak geçmediğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 02-07-2018 10:19 - Güncelleme: 02-07-2018 10:19

Irak, IŞİD militanlarının geçişini engellemek amacıyla Suriye sınırında önlemlerini sıkılaştırdı.

İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre Irak, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının geçişini engellemek için Suriye sınırına tel örgü çekmeye başladı.

Tel örgülerin yanında altı metrelik hendekler kazılıp gözetleme kuleleri de inşa ediliyor.

Anbar Eyaleti'nin sınır polisi sözcüsü Enver Hamid Nayef, "Suriye sınır boyunca güvenlik çiti ve gözetleme kulelerinin inşasına 10 gün önce başladık" açıklamasını yaptı.

Suriye ile Irak arasındaki sınır 595 kilometre uzunluğunda. Şu ana kadar yaklaşık 19 kilometrelik bir hatta tel örgü çekildiği aktarılıyor.

IŞİD TEHDİTİ HENÜZ BİTMEDİ
Yeni sistemde termal kameralar ve droneların da yoğun olarak kullanılacağı belirtiliyor. IŞİD'lilerin Anbar Çölü'nde hala etkin oldukları, ülkenin diğer yerlerinde de uyuyan hücrelere sahip oldukları aktarılıyor.

Geçen hafta Şii milis güçleri Kerkük'ün kuzeyinde IŞİD militanlarıyla çatışmıştı.

Bağdat yönetimi, geçen yılın sonunda IŞİD'e karşı zafer ilan etmişti. Ancak IŞİD savaşçılarının Irak ve Suriye arasındaki çöllük alanda hala etkin oldukları biliniyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Irak'tan, o terör örgütüne önlem! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • misafir 02 Temmuz 2018 10:44 terörist ülke abd yi ırak topraklarından söküp atarsanız ırakta terör biter abd denen terörist ülke ırak topraklarında kaldığı sürece terör bitmez .

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro