eposta yazdır zoom+ zoom-

DP'de bir istifa da genel merkezden

DP'de bir istifa da genel merkezden

DP Genel Başkan Yardımcısı Haydar Altıntaş, görecinden istifa etti

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-06-2011 18:53 - Güncelleme: 26-10-2015 11:10

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Haydar Altıntaş, görevinden istifa etti.

Altıntaş, partisinin Balıkesir İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, DP'nin seçimlerde aldığı binde 65'lik oy oranının kabul edilebilir sonuç olmadığını söyledi.

''Hiçbir şey olmamış gibi davranamayız'' diyen Altıntaş, Namık Kemal Zeybek'in genel başkanlığa seçildiği büyük kongreden bu yana sürdürdüğü genel başkan yardımcılığı görevinden ayrıldığını ve üye olarak DP'ye hizmet etmeye çalışacağını kaydetti.

Altıntaş, DP'nin üç dönemdir TBMM dışında kalmasının nedenlerinin araştırılarak buna göre bir değerlendirme yapılmasının yararlı olacağını belirterek, ''Rahmetli Menderes'in deyimiyle milletin mübarek elleriyle imece usulü ile kurulmuş, helal lokmadan arttırılarak kurulan partimizin, bir taraftan siyasi, bir taraftan maddi mirasını tüketerek yoluna devam etmesi mümkün değildir. Geçmişten geleceğe partimizde önemli görevler üstlenenlerin hatıralarına bile saygı göstermeyerek bu ulvi mirasın daha fazla hırpalanması da millet vicdanını kanatmaktadır. Bu nedenle genel başkan yardımcılığı görevimden istifa ediyorum'' diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro