eposta yazdır zoom+ zoom-

Dışişleri Bakanlığı'ndan Hakan Atilla açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, 'Hakan Atilla' davasıyla ilgili olarak ABD'de verilen mahkeme kararına tepki gösterdi. Açıklamada "Dava sürecinde FETÖ mensuplarınca hazırlanan sahte delillere ve yalan ifadelere itibar edilmesi yargılamanın meşruiyetini ortadan kaldırmış, dava sürecinin güvenilirliğini ve inandırıcılığını yok etmiştir" denildi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 16-05-2018 23:37 - Güncelleme: 16-05-2018 23:37

Dışişleri Bakanlığı, eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD'de görülen davada 2 yıl 8 ay hapis cezası almasıyla ilgili açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

"New York Güney Mahkemesi bugün (16 Mayıs), adil yargılama ilkesiyle bağdaşmayan ve tamamen kurgudan ibaret bir sürecin sonucunda Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’yı suçsuz olduğu halde 32 ay hapis cezasına mahkum etmiştir.

Hakan Atilla davasının sonucu ne? Herkesin beklediği karar

"EMSALİ OLMAYAN BİR KARAR"

Böylece, anılan Mahkeme yabancı bir devletin kamu bankası temsilcisini mahkûm ederek ABD yaptırımlarına ilişkin mevzuatın uygulanmasında emsali olmayan bir karara imza atmıştır.

"GÜVENİLİRLİĞİ VE İNANDIRICILIĞINI YOK ETMİŞTİR"

Dava sürecinde FETÖ mensuplarınca hazırlanan sahte delillere ve yalan ifadelere itibar edilmesi yargılamanın meşruiyetini ortadan kaldırmış, dava sürecinin güvenilirliğini ve inandırıcılığını yok etmiştir."

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Dışişleri Bakanlığı'ndan Hakan Atilla açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR10 YORUM
  • MİSAFİR 17 Mayıs 2018 09:17 AMERİKAN KAN EMER AMA YARGISI VE HUKUKU DA TAM BİR ALDATMACA DALAVERE ÇEVRİLEN YERDİR.BUNLARIN İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ BİLE TERÖRE ALÇAKLIĞA HİZMET EDER MISIRA LİBYAYA IRAKA SURİYEYE FİLİSTİNE ABD NİN İSRAİLİN HİÇ BİR ZULMÜNE DUR DEMEMİŞ HAİN İKİ YÜZLÜ DALKAVUKTUR CANİ KATLİAMCI İŞGALCİ TERÖRİSTTİRLER BU MAHKEMELER SALAKLARIN GÖZÜNÜ BOYAMAK İÇİN KURULMUŞ YOKSA HER ŞEY ABD NİN DEDİĞİ GİBİ DİKTATÖR BİR ŞEKİLDE YÜRÜYOR

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro