eposta yazdır zoom+ zoom-

Burun kanaması ve halsizlik başka bir hastalığın belirtisi olabilir!

Burun kanaması ve halsizlik başka bir hastalığın belirtisi olabilir!

Sık burun kanaması hangi hastalıkların belirtisi olabilir? Çeşitli hastalıklar, yapısal nedenler, hava şartları ve travmalara bağlı olarak gelişebilen burun kanamaları günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Aniden gerçekleşen burun kanamaları kişinin paniğe kapılmasına neden oluyor. Doç. Dr. Ahmet İslam cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 28-08-2018 03:00 - Güncelleme: 28-08-2018 03:00

Burun kanamaları, ister çocukta ister erişkinde olsun, oldukça rahatsızlık verici bir durumdur. Sık burun kanaması hangi hastalıkların belirtisi olabilir? Doç. Dr. Ahmet İslam cevapla.tv izleyenleri için yanıtladı.

Aşırı zihinsel stres, yüksek tansiyon eşliğinde oluşabilmektedir. Ruhsal stresin zararlı etkileri sadece duygusal sağlık ile sınırlı değildir. Günümüzde Anksiyete, korku, üzüntü gibi hoş olmayan duygular gibi pek çok etki aynı derecede zararlıdır ve fiziksel sağlık bozan etkilere neden olmaktadır. Eğer zihinsel stresi yoğun yaşıyorsanız beynin artan stres düzeyi ile başa çıkmak için vücudun işleyişinde bazı değişiklikler meydana getirecek tepkiler verecektir. Böyle durumlarda gözlenen bir değişikte kan dolaşım artıştır. Sonuç olarak, kan damarları içindeki basınç artar. Bu yüksek kan basıncına neden olur. Çocuklarda alerjiye bağlı olabilir ve burun kaşıma alışkanlığına bağlı olabilir. Yetişkinlerde ise en sık yüksek tansiyon, kanama pıhtılaşma bozuklukları kan sulandırıcı kullanan kişiler, en sık tekrarlayan kanamalardan bunları düşünürüz.

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Burun kanaması ve halsizlik başka bir hastalığın belirtisi olabilir! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro