eposta yazdır zoom+ zoom-

Başbakan'ın çocukları yemin etsin

Başbakan'ın çocukları yemin etsin

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Başbakan'ın çocukları 'vallahi, billahi, tallahi bu işler olmadı diye' yemin etsin, inanacağım" dedi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 26-02-2014 11:58 - Güncelleme: 26-10-2015 05:14

Tan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında geçtiği iddia edilen telefon kayıtlarına değinerek, kasetler ortaya çıktıkça Erdoğan'ın neden HSYK, MİT, internetle ilgili düzenlemeleri istediğinin anlaşıldığını savundu.

YA İSTİFA EDER YA ÜLKEYİ TERK EDER

Tan, herhangi bir ülkede böyle bir skandal ortaya çıkması halinde bunun çözümünün 24 saat değil, 4 saatte olduğunu öne sürerek, "Ya Başbakan o 4 saatin sonunda istifa eder, hukuken hesap verdikten sonra eğer terk edebilirse ülkeyi terk eder. Veya bu işin tamamen düzmece bir komplo olduğu çıkarılır. Bunu yapanlar aynı şekilde adli takibata tabi tutulur, ülke onlara dar edilir" diye konuştu.

HAKİM DE SAVCI DA PARALEL 

TÜBİTAK’tan bir heyetin, 20 dakikada bu ses kayıtlarının kime ait olduğunu ortaya çıkarabileceğini, ancak Başbakan'ın bunun da önünü kestiğini öne sürerek, "Hakim, savcı gelsin, araştırsın. 'Hakim de savcı da paralel." TÜBİTAK da polis de paralel. Bir eşkenar, dikkenar, bu paraleli kesen bir devlet makamı demek ki kalmamış. Tam bir skandalla karşı karşıyayız. Başbakan'ın önünde iki yol var; ya çıkacak 'Bunları hepsi doğru istifa ediyorum, Yüce Divan'a gidiyorum' diyecek. Ya da cürmümeşhut yakalanan suçlunun yaptığı gibi sonuna kadar 'yalan' demek. Maalesef sonuna kadar inkar yolunu seçmiştir" ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Başbakan'ın çocukları yemin etsin haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR41 YORUM
  • 1111 27 Şubat 2014 09:18 onunda kaseti çıktı diye diğer kaseti çıkan aklandı öylemi? Allah sorsun sizden bu kör biatın hesabını..

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro