eposta yazdır zoom+ zoom-

Altan Tan'dan olay Abdullah Öcalan açıklaması

Altan Tan'dan olay Abdullah Öcalan açıklaması

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Abdullah Öcalan'ın bizzat gelip Nevruz'da kendi fikirlerini açıklamasını isterim" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 04-03-2015 11:39 - Güncelleme: 25-10-2015 17:16

HDP Diyarbakır Milletvekili , Nevruz'da PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın ses bandıyla bir açıklamasının yayınlanacağına ilişkin haberler hatırlatılarak, "Böyle bir şey var mı? Siz böyle bir şey yapılmasını ister misiniz?" sorusuna, "Bana sorarsanız, bizzat Öcalan'ın gelip Nevruz'da kendi fikirlerini açıklamasını isterim. Biz, 'süreç şeffaf olsun' dedikçe toz, duman daha da artıyor" cevabını verdi.

ERDOĞAN'A DÖVİZ TEPKİSİ

Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, döviz kurundaki artışa değinerek, "Dövizi çıldırtan, son zamanlarda sinirleri gayet gergin, önüne gelen herkesle kavga eden Cumhurbaşkanı. Sayın Cumhurbaşkanı, bu dövizden ne istiyorsunuz? Milyar dolar döviziniz var, bunu mu bozacaksınız? Yakınlarınızın döviz bürosu mu var, ne oluyor lütfen açıklayın" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizlerin indirilmesini istediğini anlatan Tan, kendisinin faizin haram olduğuna inandığını söyledi. Erdoğan da aynı inançtaysa devletin bankalarında faizin sıfırlanmasını isteyen Tan, "Faiz, 'indirin' demekle iniyor mu? Ucuz politikanın kimseye faydası yok" dedi.

Tan, Türkiye'nin ithalatının 260 milyar dolar olduğuna ve bütün ithalat girdilerinin yüzde 15 pahalandığına işaret ederek, "Türkiye'de inşaat lobisinin, müteahhitlerin hükümeti olmaktan vazgeçin. Bu müteahhitlik sevdası başınızı yiyecek. Müteahhitleri kurtarmak adına gerçek sanayiciyi, üreticiyi, dünyadan mal alan, dünyaya mal satan geniş yığınları feda etmeyin" diye konuştu.

ÖCALAN BİZZAT GELSİN

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tan, Nevruz'da PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın ses bandıyla bir açıklamasının yayınlanacağına ilişkin haberler hatırlatılarak, "Böyle bir şey var mı? Siz böyle bir şey yapılmasını ister misiniz?" sorusuna, "Bana sorarsanız, bizzat Öcalan'ın gelip Nevruz'da kendi fikirlerini açıklamasını isterim. Biz, 'süreç şeffaf olsun' dedikçe toz, duman daha da artıyor" cevabını verdi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın sürecin önündeki engel olduğu yönündeki açıklamalara ilişkin görüşü sorulan Tan, siyasette irade sahibi, güç sahibi kişilerden hoşlanılmadığını belirtti.

"AKP'lilerin ve Arınç'ın aklıyla hareket etsek kendimizi feshedip AKP'ye katılmamız lazım" diyen Tan, konuşmalarının ve eleştirmelerinin istenmediğini söyledi.

HDP'nin ifadelerini daha da netleştirmesi gerektiğini dile getiren Tan, Demirtaş'ın bunu son grup toplantısında yaptığını ifade etti. Tan, "Kürt siyaseti içinde savaş isteyenler olabilir ama Kürt siyasetinin ana iradesi, hükümetin oyalamasını, kandırmasını, yalanını da istemiyoruz, tekrar savaş, ölüm de istemiyoruz. Önümüze iki yol konuluyor; 'ya AKP'ye teslim olacaksın ya iç savaş istiyorsun'. Ben iç savaş da istemiyorum, kandırılmak, uyutulmak, dolandırılmak da istemiyorum" diye konuştu.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Altan Tan'dan olay Abdullah Öcalan açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • Mahşerde görüşürüz 04 Mart 2015 12:40 Altan Bey daha ne vereyim abime..bu kafayı anlayamıyorum..sanki bu memlekette yaşam hakları yokmuş gibi davranmalarını artık bilinçli yaptıkları kanaatindeyim..bu memlekette 12 yıl önce anadilinizi konuşamıyordunuz..şimdi 24 saat yayın yapan devlet televizyonu var..bırak kursu konuşamıyordunuz kurs açtınızı katılan olmadı adam işletmeyi kapattı battı..hergün basın açıklaması yapıyorsunuz..mecliste hergün iktidara vuruyorsunuz..unutmayın sn vekil meclisten alınan vekilleri unutma..selam çaktığınız oligarklar arkadaşlarınızı dokunulmazlık dinlemeden meclisten yaka paça almışlardı..sn Zana'ya sorun bakalım barış istiyormu..ne anlatıyorsunuz..inandırıcılığınız kalmamış beyaz türklere selam çakarak barışa katkı yapamazsınız..unutmayın bundan sonra dökülen her damla kanda vebaliniz var..mahşerde görüşmek üzere..

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro