BIST 1.145
DOLAR 7,72
EURO 9,04
ALTIN 467,57
HABER /  GÜNCEL

Sırrı Sakık o isimleri değiştirdi

Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık, Fevzi Çakmak Mahallesi'nin adını İhsan Nuri Paşa Mahallesi yaptı. Erzurum Caddesi'nin ismini Yaşar Kemal Caddesi olarak değiştirildi.

Abone ol

Ağrı Belediye Meclisi, şehirde bulunan iki mahalle ve bir caddenin ismini değiştirdi. Kazım Karabekir ve Alpaslan mahallelerinin isimleri İhsan Nuri Paşa ve Selahattin Eyyubi Mahallesi olurken, Erzurum Caddesi'nin de ismi Yaşar Kemal Caddesi oldu.

Ağrı Belediye Meclisi, Erzurum Caddesi’ne, vefat eden ünlü yazar Yaşar Kemal’in adının verilmesini kararlaştırdı. Belediye Meclisi, Genelkurmay eski Başkanlarından Fevzi Çakmak’ın adının verildiği mahalleye de 1926-1930 yılları arasında Ağrı’da Kürt isyanı çıkarıp yönetenlerden İhsan Nuri Paşa’nın adını verdi.

Belediye Basın Bürosundan yapılan açıklamada, iki mahalle ve bir caddenin isimlerinin değiştirilmesi ’Ağrı Belediye Meclisi’nden tarihi karar’ başlığı ile duyuruldu. Belediye Meclisinin dün yaptığı toplantıyla ilgili kararın yer aldığı resmi internet sitesinde de bu değişiklik, ’Belediyemizden tarihi karar’ başlığı ile verildi. Yapılan açıklamaya göre, Belediyenin aylık meclis toplantısında mahalle ve cadde adlarının değişikliği görüşüldü. Daha önce mahallelerde yapılan referandum sonucu çıkan isimleri değerlendiren belediye meclisi, Ağrı merkez Fevzi Çakmak Mahallesi’nin adını İhsan Nuri Paşa Mahallesi, Alparslan Mahallesi’nin adını ise Selahattin Eyyubi Mahallesi olarak değiştirdi. Ağrı’nın en yoğun caddelerinden olan Erzurum Caddesi’ne oy birliği ile dün toprağa verilen ünlü yazar Yaşar Kemal’in adını verdi.

DBP’li Belediye Başkanı Sırrı Sakık’ın Yaşar Kemal’in İstanbul’daki cenaze törenine katılması nedeniyle hazır bulunmadığı toplantıyı, Eş Başkan Mukaddes Kubilay yönetti. Başkan vekili Burhan Taşdemir, Başkan Yardımcıları Halef Keklik, Ömer Polat, Yazı İşleri Müdürü Orhan Coşkun’un hazır bulunduğu belediye Meclisinde DBP’nin 18, AK Partinin 13 üyesi var. Belediye Meclisi’nin isim değişikliği kararı onaylanması için valiliğe gönderilecek

ÖNCEKİ HABERLER
Gülben Ergen ve Erhan Çelik tedaviye başladı
Merkez Bankası'nın eli kolu bağlandı
Türkiye güzeli CHP'den aday adayı
Üniversitelilerin kabusu serbest
Ulan İstanbul'dan ulan internet şoku!
Açık lise kayıtları ne zaman bitiyor AÖL harçları kaç para?
Yorumlar 4 yorum