eposta yazdır zoom+ zoom-

AK Parti'den flaş kongre açıklaması

AK Parti'den flaş kongre açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı partinin sonbaharda yapılacak olan büyük kongresinin erkene alınabileceğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-03-2018 11:05 - Güncelleme: 07-03-2018 11:05

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı siyasetin gündemine bomba gibi düşecek bir açıklama yaptı. Yazıcı AK Parti olağan büyük kongresi için 'Belki sonbahara bırakmayabiliriz' açıklamasını yaptı.

Hayati Yazıcı ayrıca İttifak tartışmalarına da değindi. "Saadet Partisi'ni dışlamamız söz konusu değil" diyen Yazıcı, siyasilerin ülke gerçeklerini görmesi gerektiğini belirtti ve ekledi: Görmeyen varsa yalvaracak halimiz yok.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Yazıcı'ya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Saadet Partisi'ni kastederek "Bu çatının altında olmasını arzu ettiğimiz partiler, eğer kendilerine başka bir yol veya yol arkadaşı seçiyorlarsa onlara da 'güle güle' demekten başka elimizden bir şey gelmez" sözleri soruldu.

"Muhafazakar, milliyetçi gibi isimlerle tanımlanan partilerin küme oluşturması çok doğal" diyen Yazıcı, şunları söyledi:

"Bu ittifaka gelebilecek partiler belli. Yapılan düzenleme bir partiye özgü değil. Bu çerçevede MHP deklare etmiş, AK Parti uygun görmüş birlikte çalışma yürütüyor. Bu çalışmalar çerçevesinde partiler arası görüşme oluyor. Saadet Partisi'ni dışlamamız söz konusu değil veya benzer partileri...

"YALVARACAK HALİMİZ YOK"
Bizim ittifak çerçevesinden bakışımız 80 milyonu kapsayıcıdır. Bu hedefe katkı sağlayacak partilere bu ittifak alanı açıktır. Kaldı ki kimseyle bir ittifak yapmış değiliz, MHP ile ittifak yapacağımız gözüküyor. Kapımız kimseye kapalı değil. Siyasi partiler ülke gerçekliğini görmeleri gerekir. Ama bunu görmeyen arkadaşlar varsa bunu görmeyen siyasiler varsa yalvaracak halimiz yok."

"BÜYÜK KONGREYİ SONBAHARA BIRAKMAYABİLİRİZ"
Teşkilatçılığa çok önem veren bir partiyiz. Kongre süreçlerimiz çok önemli. Kongre vesilesiyle hiçbir arkadaşımızı AK Parti ailesi dışına itmiş değiliz. Özenle yürütüyoruz. Ana kademelerin kongreleri nisanın 3. haftasına kadar sarkabilir. Büyük illerimiz var. Ondan sonra da büyük kongre süreci başlıyor. Partiler 2 yılla 3 yıl arasında kongre yapmaları zorunlu. 2 yıl dolunca olağan kongre süreci başlıyor. Biz bu sürece girmiş bulunuyoruz. Onun en son tarihi eylül 2018. Büyük bir ihtimalle bizim il kongrelerimiz bittikten sonra belki de sonbahara bırakmayabiliriz. Bunu değerlendireceğiz. Parti içi yapılanmayı bitirip seçimlere doğru yoğunluğumuzu artırmamız gerekiyor. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN AK Parti'den flaş kongre açıklaması haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • gencoglu 07 Mart 2018 13:48 Ahmet Keser için bir günde iddianeme hazırlayan syn savcılarımız,akit tv ye bir günde en ağır ceza veren rtük üyeleri dünkü s.sayanın aşeğalık program hakkında neden sesiniz çıkmıyor?DAHA DÜN SAYANIN PROGRAMINDA İĞRENÇ BİR ŞEKİLDE ÇOCUK YAPMAK İÇİN EVLENMEK YERİNE İNŞAAT İÇLERİNE GİDİLMESİ SÖYLENDİ BÖYLE MİDE BULANDIRICI ESEFEEELEE SAFİLİNLİKLER OLDUKÇA DAHA ÇOK ÇOCUK İSTİSMAR EDİLİR ASIL SUÇ BİZDE MEDYADAKİ İĞRENÇLİKLERİ İZLEMEMEMİZ LAZIM AŞK-I MEMNU, FATMAGÜLÜN SUÇU NE GİBİ AHLAKSIZLIK DOLU DİZİLERİN 4-5 İNCİ TEKRARLARI BİLE REYTİNG REKORLARI KIRIYOR HALİYLE BUNLARIN OLMASI KAÇINILMAZ. BÜTÜN DİZİLERDE ORTAOKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARIN SEVGİLİSİ OLMASININ ZORUNLU OLDUĞU AŞILANIYOR, ORTAOKUL ÇOCUKLARININ ERKEK ARKADAŞININ EVİNE DERS ÇALIŞMAYA GİDEBİLECEĞİNİN NORMAL KARŞILANMASI AŞILANIYOR, MUHAKKAK LİSE KIZLARININ SÜPER MİNİ ETEKLİ HER AY SEVGİLİ DEĞİŞTİREN ERKEKLERİN İSE SAPIK DERSLE İLGİ ALAKASI OLMAYAN SENARYOLAR ÇEVİRİLİYOR HALİYLE. ASIL SUÇLU MEDYA VE BİZLERİZ.

    CEVAP YAZ 1 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro