HABER /  GÜNCEL

Temel Karamollaoğlu'nun eşi kimdir? İngiliz karısı olay oldu meğer...

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun eşinin İngiliz olduğunu biliyor muydunuz? Fatih Altaylı'nın programında Temel Karamollaoğlu karısı hakkında ilk kez açık konuştu. Temel Karamollaoğlu eşi ile ilgili 'gizlemeyi düşünmüyorum' dese de kimse adını ve görüntüsünü bilmiyor. Temel Karamollaoğlu'nun karısı kadar İngiltere'de eğitim aldığı üniversite de tartışma konusu.

Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu İngiltere'deki eğitim hayatı ve esrarengiz İngiliz asıllı eşi ile gündemin ilk sırasına çıktı. Temel Karamollaoğlu Fatih Altaylı'nın programında 'gizlemeyi düşünmüyorum' dese de İngiliz karısını medyadan köşe bucak saklıyor.

Bugüne kadar Temel Karamollaoğlu'nu eşi ile birlikte görüntülemeyi başarabilen yok. Ne sosyal medyada ne Saadet Partisi'nin sitesinde Temel Karamollaoğlu karısı ile hiç resmedilmemiş. Ta ki Temel Karamollaoğlu cumhurbaşkanı adayı olana kadar.

ESRARENGİZ EŞİN İSMİ BİLE BİLİNMİYORDU : Temel Karamollaoğlu'nun sonradan Müslüman olan eşinin ismi dahi bilinmiyordu. Habertürk'teki canlı yayında da Temel Karamollaoğlu eşi ile ilgili soruya yanıt verirken hiç ismini telaffuz etmemesi dikkat çekti.

İNGİLTERE'DE EŞİMLE EVLENDİM: Temel Karamollaoğlu eşiyle ilgili Fatih Altaylı'nın "Diyorlar ki, nasıl milliyetçilikten bahsediyor eşi İngiliz..." sözleri üzerine şunları söyledi:
- "Doğru ben İngiltere'de tahsil yaptım. Ortaokul liseyi Kayseri'de okudum. Oradan mezun olduktan sonra önce teknik üniversiteye girdim arkasından da Avrupa imtihanlarından birkaç tanesini kazandım İngiltere'ye gittim. Orada tekstil tahsili yaptım ve döndüm. Oradayken de eşimle evlendim. Kendisi bana en büyük destek veren kişi. İnancında ve yaşantısında çok titizdir.

KARIM MÜSLÜMAN VE TÜRK OLDU : "Hem Müslüman oldu hem Türk vatandaşı oldu. Evleneli 53 yıl oldu. Benim çocuklarımın çoğu 50 yaşının üzerinde. Bunu gizleyecek halim de yok. Gizlemeyi de düşünmüyorum."

Temel Karamollaoğlu'nun karısı Saadet Partisi'nin etkinliklerine de katılmayan bir isim. Hal böyle olunca ne ismi ne fotoğrafı bugüne kadar medyada yer almadı.

İNGİLİZ ASILLI EŞİ ORTAYA ÇIKTI : Temel Karamollaoğlu cumhurbaşkanı adayı olanca merak edilen İngiliz asıllı eşi de ortaya çıktı.

Temel Karamollaoğlu'nun sonradan aldığı ismi Ayşe Karamollaoğlu. Eski ismini kullanmayan Ayşe Karamollaoğlu eşi ile birlikte seçim çalışmasına katılındı.

Kamuoyu gözlerden ırak olan İngiliz asıllı Ayşe Karamollaoğlu'nu ilk kez gördü. Medyaya kocasıyla görüntü veren Ayşe Karamollaoğlu hakkındaki söylentileri gidermeye çalıştı.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU İNGİLTERE'DEKİ OKULU: Temel Karamollaoğlu'nun İngiliz eşi kadar İngiltere'de eğitim aldığı üniversite de gündemde. Temel Karamollaoğlu Manchester Üniversitesi UMIST Tekstil Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi, aynı üniversitede yüksek lisans yaptı. İddialara göre Manchester Üniversitesinin en önemli özelliği Siyonist baronlar tarafından İngiltere’de kurulan ilk üniversitelerden biri olması.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU'NUN KIZI VE OĞLU : Temel Karamollaoğlu'nun kızı Zeynep ve oğlu Zahid Karamollaoğlu da bir dönem haklarındaki Ali Kalkancı iddiaları ile gündem olmuşlardı. Ali Kalkancı'nın eşi Emire Kalkancı, Temel Karamollaoğlu'nun oğlu ile kızının kocasının tarikatının müritleri olduğunu iddia etmişti. Bu iddialar gündeme geldiğinde Temel Karamollaoğlu Refah Partisi'nde grupbaşkan vekiliydi. Karamollaoğlu bunun üzerine yazılı açıklama yapmış ve "Bildiğime göre, çocuklarımın da dergâh tabir edilen bu yere birkaç defa (arkadaşlarının telkiniyle) gitmekten başka ilgileri olmamıştır" demişti.

Yorumlar 140 yorum