BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,23
ALTIN 497,94
HABER /  EKONOMİ

Ziraat Bankası'ndan ayakkabı imalatçılarına kredi müjdesi! 60 aya kadar vadeli

Ziraat Bankası'ndan ayakkabı imalat, ticaret ve satış dahil olmak üzere faaliyet zincirinin tamamını kapsayacak şekilde tasarlanan Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi imkanı sağlanıyor.

Abone ol

Ziraat Bankası yaptığı açıklamada ekonominin istikrarlı büyümesi ve gelişmesi için bankanın reel sektöre sağladığı imkanlara yenilerini eklemek üzere yaptığı çalışmalar doğrultusunda imalat, ticaret ve satış dahil olmak üzere faaliyet zincirinin tamamını kapsayacak şekilde tasarlanan Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi hayata geçirildiğini duyurdu.

Satış hacmi aratacak

Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi ile imalatçı firmalar devam eden üretimlerini destekleyen, istihdamın devamlılığını ve artışını sağlayan finansmana, toptan ve perakende ticaret yapan firmalar ise uygun maliyetlerle kesintisiz ve vadeli mal alımı imkanı ile uygun koşullarda mal tedarik edip satış hacmini artırma imkanına kavuşacak.

Böylece Ayakkabı İmalat ve Ticareti Değer Kredisi ile firmalara sağlanacak bütünsel destek ile ülke ekonomisine daha fazla katkı sunulmuş olacak.

İstihdamın devamı sağlanacak

Sektörde yer alan imalatçı firmalara istihdamın devamını sağlamak üzere mevcut çalışan başına 50 bin TL'ye kadar, ilave istihdam taahhüdünde bulunması durumunda ise ilave istihdam başına 150 bin TL'ye kadar 12 ay anapara ödemesiz, azami 60 aya kadar vadeli, düşük maliyetli, Hazine destekli KGF kefaletiyle, sektöre özel İstihdam Odaklı İşletme Kredisi kullanma imkanı sağlandı.

24'ten 60 aya kadar vadeli olacak

Toptan ve/veya perakende ticari faaliyette bulunan firmalara ise Ziraat Bankası'nın anlaşmalı imalatçı firmalarından yaptıkları mal alımlarında kullanılmak üzere 9 aya kadar anapara ödemesiz, 24 aya kadar vadeli Mal Alımlarına Yönelik İşletme Kredisi kullanma imkanı tanındı.

Ziraat Bankası, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülke ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya ve firmaların yanında olmaya devam

ÖNCEKİ HABERLER
Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 4 sayfalık mektup verdi
Anadolu Ajansı'nın Mısır'daki ofisine baskın çalışanlar gözaltına alındı
Kuzey Beyaz Gergedanların nesli tükenmeden kurtarılacaklar
Rusya'da hükümet istifa etti! Yerine yeni hükümet kurulacak
Fenerbahçe'de Deniz Türüç sıkıntısı
E devlet şifresi ücreti kaç para 2020 nereden alınır?
Diyanet'ten yeni açıklama! TOKİ'nin sattığı evler faize giriyor mu?
ABD Başkanı Trump Kasım Süleymani'ye küfür etti
Wikipedia için erişim engeli kararı kalktı! Mahkeme kararı BTK'ya yolladı
Windows 10'da güvenlik açığı tespit edildi
Yorumlar 1 yorum