BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  DÜNYA

Rusya'da hükümet istifa etti! Yerine yeni hükümet kurulacak

Rus haber ajansları son dakika gelişmesi olarak geçti. Rusya'da hükümet, tümüyle istifa etme kararını Başkan Putin'e iletti. Yerine yeni hükümet kurulacak.

Abone ol

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Federal Meclis konuşmasının ardından Rus liderle bir araya gelen Başbakan Dmitriy Medvedev, hükümetin tümüyle istifa edeceği kararını iletti.

Rus devlet ajansı TASS, yeni hükümetin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından kurulacağını duyurdu.

"İktidar dengesinde ciddi değişiklikleri beraberinde getirecek"

Rus liderle konuşması sırasında, Putin'in Federal Meclis'te sadece ülkenin bir yıl içinde yapacağı çalışmaların önceliklerini tanımlamadığını, aynı zamanda Rusya Anayasası'nda yapılacak köklü değişikliklerin tanımını yaptığını kaydeden Medvedev, şunları kaydetti: Bu değişiklikler, sadece Anayasanın bazı maddelerinde değil, genel itibarıyla iktidar dengesinde ciddi değişiklikleri beraberinde getirecek.

Bu bağlamda Rusya hükümeti olarak Rusya Devlet Başkanı'na bu kararın uygulanması için gerekli tüm kararları alma imkanı sunmaları gerektiğini söyleyen Medvedev, "Bu koşullar dahilinde, Rusya Anayasası'nın 117. maddesi uyarınca hükümetin tümüyle istifa etmesinin doğru olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Başbakan Medvedev'i Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcılığı'na atayacağı belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Fenerbahçe'de Miha Zajc'tan sevindirici haber
Fenerbahçe'de Deniz Türüç sıkıntısı
E devlet şifresi ücreti kaç para 2020 nereden alınır?
Windows 10'da güvenlik açığı tespit edildi
Beyoğlu'ndaki HDP binası önünde hareketli dakikalar
Talat Bulut aslen nereli kaç yaşında Talat Bulut gençliği
Yorumlar 1 yorum