BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  GÜNCEL

Zekeriya Öz ülke ülke geziyor! Almanya Zekeriya Öz'e 145 ülkede geçerli pasaport verdi

Ergenekon soruşturmasının savcısı firari Zekeriya Öz'ün, Almanya'nın kanatları altında ülke ülke dolaştığı ortaya çıktı. Almanya'nın Zekeriya Öz'e "Özel statülü Alman pasaportu" verildi. 145 ülkede geçerli pasaportu alan Öz, Dubai'ye tatile gitti...

Abone ol

ALMANYA, Zekeriya Öz’ü korumaya aldı! Kaçak savcı, kendisine verilen ve 145 ülkeye giriş sağlayan özel “İlticacı pasaportu” ile başta bütün AB üyesi ülkeler olmak üzere her yeri geziyor. Alman hükümeti ise FETÖ'cülerle kurulan ilişkiler konusunda, “İstihbarat servislerinin korunması gereken gizli çıkarları nedeniyle” bilgi vermiyor ancak FETÖ'cüler bu ülkede istediği gibi at oynatıyor…

Alman istihbaratı bilgi vermiyor

Sözcü'den Ali Gülen'in haberine göre, Türkiye'den kaçan FETÖ'cüler, Almanya'da koruma alırken, özellikle Zekeriya Öz, Celal Kara ve örgüt imamları gibi üst düzey kaçakların, Alman Gizli Servisi (BND) ile “doğrudan ya da dolaylı” ilişkileri olduğu netleşiyor. Almanlar, FETÖ'den “inançlı kesimden” bilgi almak için yararlanmak istiyor, FETÖ de Almanlar'ı “bu ülkede gelişme” için kullanma peşinde.

Dubai'ye gidip döndü, kumar kentine yerleşti

Kaçak Ergenekon savcısı Zekeriya Öz'ün, bir süre önce Almanya'dan Dubai'ye gidip döndüğü, ardından da Speyer yerine kumarhanesi ile meşhur başka Alman kentine yerleştiği bilgileri geliyor.

Zekeriya Öz'ü gördüğünü belirten birkaç kişi, “Sürekli tip değiştiriyor ve hep bir kaç kişiyle beraber dolaşıyorlar” diyor. En son Mannheim meydanında gözü morartılan ve Lale Restoran'da görülen Zekeriya Öz'ün o günden beri sürekli yer değiştirdiği belirtiliyordu.

145 ülkede geçerli Alman pasaportu var

Öz'e, Almanya tarafından “İlticacı pasaportu-Konventionspass” verildiği sanılıyor. Zaten iltica hakkı tanınana da bu pasaport veriliyor. Almanya'nın, Cenevre Sözleşmesi'nin 28. maddesi uyarınca düzenlediği pasaport, 145 ülkede geçerli. Ancak bu pasaport Birleşik Arap Emirlikleri ile Dubai'de geçmiyor. Öz'ün buralara 10 yıllık olan Türk pasaportu ile gidip geldiği ya da özel vize aldığı sanılıyor. Öz zaten, Türk pasaportunu kullanarak Türkiye'den kaçmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Samsun'da gözyaşlarına boğuldu! Şok geçirdi kendine gelemedi
Ayşe Buğra kimdir aslen nereli Ayşe Buğra eşi kimdir?
Kocaeli'de komşu aileler çatıştı! 16 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti
Prof. Dr. Ayşe Buğra Erdoğan'a ne dedi Boğaziçi cevabı nedir?
CHP'de istifalar sürüyor! İki isim daha istifa edip Muharrem İnce'ye katıldı
İtalya Kupası'nda ilk finalist belli oldu
Şampiyonlar Ligi'nde yeni format nasıl olacak?
Her şey 4 hafta sonra belli olacak! Yeni yasaklar mı geliyor?
Aykut Kocaman: Fenerbahçe'nin zaten tarzını biliyoruz
Erol Bulut'tan 'Altay neden oynamadı' sorusuna dikkat çeken yanıt
Yorumlar 6 yorum