BIST 1.284
DOLAR 7,82
EURO 9,34
ALTIN 447,63
HABER /  GÜNCEL

Yunan askerleri göçmenleri Türkiye sınırına böyle taşımış!

Yunan askerinin göçmenleri yasa dışı yollarla Türkiye tarafında bıraktığı görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler Alma Der Spiegel dergisinde yayınlandı.

Abone ol

Yunan hudut askerlerince darbedildikten sonra Türkiye'ye zorla gönderildiklerini öne süren düzensiz göçmenlerin görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde Yunan askerlerinin kaçak yollarla mültecileri Türkiye'ye bırakıp kaçtıkları anlar anbean kameralara yansıdı.

Göçmenleri Türkiye tedavi etmişti
Yunan hudut askerlerince darbedildikten sonra Türkiye'ye zorla gönderildiklerini söyleyen düzensiz göçmenler tedavi edilmişti. 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına bağlı hudut birliği askerleri, İpsala ilçesi yakınlarındaki askeri yasak bölgede yaptıkları kontrollerde aralarında darbedilmiş kişilerin de bulunduğu 30 düzensiz göçmeni yakalamıştı.

"Askerler beni tüfekle dövdü"
Pakistan uyruklu Süleyman Biyen, Yunanistan'a geçtikten sonra Yunan askerleri tarafından yakalandıklarını ve askerlerin kendilerine çok kötü davrandığını ileri sürdü. Askerin, ellerini arkadan bağladıktan sonra kendisine vurmaya başladığını anlatan Biyen, "Bizi bir evde iki gün tuttular, yemek ve su vermediler. Sonra nehir kenarına getirdiler ve dövmeye başladılar. Asker beni tüfekle dövdü, vücudumun her tarafı morardı. Allah razı olsun Türkiye'den, tedavimi yaptırdı. Bize su ve yemek verdiler " diye konuştu.

"Beni zorla nehre attılar"
Afganistan uyruklu Bilal Tahi de Yunanistan'da yakalandıktan sonra Yunan askerinin silahıyla kafasına vurması sonucu bir süre baygın yattığını ifade etti. Yunanistan'da asker ve polislerin düzensiz göçmenlere çok kötü davrandığını savunan Tahi, "Bir gün orada kaldıktan sonra beni zorla nehre attılar. Kendimi Türk askerine teslim ettim. Asker alır almaz beni hastaneye götürdü. Çok şükür buradayım ve iyiyim." şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Eski Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales Arjantin'e iltica etti
Bakan Murat Kurum ve Berat Albayrak imzaları attı! 100 bin konut tamam
Ekonomistler Merkez Bankası'nın faiz kararını değerlendirdi!
Ceylanpınar Belediye Başkanı Aksak'ın mazbatası iptal edildi
Bulgaristan Başbakanı Borisov: Hiçbir ülke Türkiye'nin yerini dolduramaz
2021 Ramazan başlangıcı ne zaman Diyanet imsakiyesi
Yorumlar 7 yorum