BIST 117.741
DOLAR 6,87
EURO 7,83
ALTIN 399,01
HABER /  GÜNCEL

YSK'dan İstanbul seçimleriyle ilgili flaş karar

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 23 Haziran'da tekrarlanacak İstanbul seçimlerinde soruşturma geçiren sandık kurulu başkanları ve ilçe seçim müdürlerinin yine görev yapacağını açıkladı.

Abone ol

YÜKSEK Seçim Kurulu, (YSK) sandık kurullarını yasaya aykırı olarak oluşturduğu gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu müdürlerinin yenilenecek seçimlerde de görevlerine devam etmesine karar verdi.

Şişli 1´inci İlçe Seçim Kurulu, sandık kurullarının yasaya aykırı oluşturulması gerekçesiyle soruşturma geçiren ilçe seçim müdürlerinin 23 Haziran´da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde görev alıp almaması hususunda YSK´dan görüş istedi.

Şişli Seçim Müdürü Hatice Çelebi tarafından YSK´ya gönderilen yazıda, bazı sandık kurullarının yasaya aykırı şekilde oluşturulduğu gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edildiği hatırlatılarak, "Sandık kurullarını yasaya aykırı oluşturan ilçe seçim kurulu müdürlerinin şüpheli olarak ifadeleri alınmıştır" şeklinde haberlerin basına yansıdığı belirtildi. Dilekçede, söz konusu haberlerin kamuoyunda haksız bir algı oluşturduğu, bu algının telafisi imkansız ithamlara sebebiyet verdiği ve bu durumun ilçe seçim müdürlerinin morallerinin bozulmasına neden olduğu ifade edildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Fransa'dan Galatasaray için flaş iddia
Binali Yıldırım'dan Başkan Dede'ye kutlama
AK Parti Milletvekili Balta: Hak yerini buldu
Şanlıurfa'da sulama kanalında iki kişi boğuldu
Süleyman Soylu'dan tatilcilere trafik uyarısı
Yarın resmi tatil mi 15 Temmuz resmi tatil ne zaman başlıyor?
Yorumlar 29 yorum