BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  GÜNCEL

'Yolların kralı Binali Yıldırım' sloganları!

AK Parti'nin milletvekili adayları tanıtım toplantısında ilginç bir tribün mücadelesi yaşanırken "Binali Yıldırımıcı gençler" dikkat çekti.

Abone ol

AK Parti’nin dün 1 Kasım seçim startını verdiği Ankara Arena, milletvekili adaylarının tribün mücadelesine sahne oldu.

Adaylar, illerinden getirdikleri destekçileriyle sahneden önce tribünlerde boy gösterdiler. Tribünleri dolduran taraftarlar da illerinin adının yazılı olduğu pankartlarla tezahüratlarının adresini işaret ettiler. Ancak salona damgasını vuran, AK Parti’nin 10 gün önceki büyük kongresinde Genel Başkanlık adaylığında adı kulislerde konuşulan eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım oldu.Hürriyet gazetesinden Selahattin Sönmez'in haberine göre, İzmir adayı Yıldırım’ın taraftarları hem salonda konumlandıkları bölüm hem de kıyafetleriyle öne çıktılar.

Adayların salona girdikleri kapının hemen üzerinde konuşlanan ve üzerinde Yıldırım’ın adıyla birlikte fotoğrafının da bulunduğu beyaz renkli tişörtler giyen kızlı erkekli kalabalık genç grubu tören boyunca Yıldırım lehine sloganlar attı.Özellikle, “Yolların kralı Binali Yıldırım” sloganlarıyla ve coşkularıyla dikkat çeken gençler diğer adayların da ilgi odağı oldu.

Binali Yıldırımcılar!