BIST 11.139
DOLAR 33,09
EURO 36,06
ALTIN 2.583,09
HABER /  GÜNCEL

Düğüne katılamayan uzman çavuş geline kavuştu

Hakkari'de görev yapan ve yol güvenliği nedeniyle düğününe katılamayan uzman çavuş, geline kavuştu.

Abone ol

Güvenlik gerekçesiyle memleketi Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'ndeki düğününe katılamayan 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Karavelioğlu, özel izinle gelip muradına erdi.

Uzman Çavuş Ahmet Karavelioğlu bir yıllık nişanlısı 21 yaşındaki Fatma ile nikâhlandı. Gençlerin düğün tarihi olarak 18 Eylül belirlendi. Aileler düğün için tüm hazırlıklarını tamamlayıp davetiyeleri de dağıtırken, Hakkâri'nin Şemdinli İlçesi'ndeki sınır karakolunda görev yapan uzman çavuş Ahmet Karavelioğlu, terör olayları nedeniyle birliğinden izin alamadı. Aileler de geçtiğimiz 18 Eylül Cuma günü damat olmadan düğün yapmaya karar verdi.

damat.20150922074037.jpg

Uzman çavuş Ahmet Karavelioğlu kendisini gelinllikle karşılayan eşi Fatma Karavelioğlu'na sarılarak hasret giderdi

GENELKURMAY DEVREYE GİRDİ

Damatsız düğün haberleri üzerine Genelkurmay Başkanlığı devreye girdi. Uzman Çavuş Karavelioğlu, özel izinle Ankara aktarmalı uçakla Adana'ya getirildi. Burada bir askeri yetkilinin karşıladığı Karavelioğlu, önce berberde damat tıraşı oldu, daha sonra da düğünün yapıldığı Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'ne götürüldü. İlçe girişinde gelin Fatma tarafından karşılanan Karavelioğlu, bir petrol istasyonunda damatlıklarını giydi ve hazır olan gelin arabasıyla baba evine gitti. Annesi Fatma Karavelioğlu'na sarılıp ellerini öpen uzman çavuş, daha sonra babası Hamza Karavelioğlu, kaynanası ve kayınbabasının ellerini öptü.

gelin.20150922074142.jpg


İLK KEZ MUTLU BİR HABER İÇİN GELİYORUM

39'uncu Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Albay Şefik Atak, gelin ve damada Genelkurmay Başkanlığı'nın hediyesini olan Cumhuriyet Altın'ını takdim etti. Kısa zaman önce Kadirli'de 3 vatan evladını son yolculuğuna uğurladıklarını hatırlatan Albay Atak, şunları söyledi:  "Kısa zamanda burada 3 vatan evladını son yolculuğuna uğurladık. Hep hüzünlü haberlerle geliyorduk buraya ilk kez mesut bir haber için geliyoruz buraya çok mutluyum. Böyle bir ortamda bizleri buluşturdukları için Ahmet kardeşimize ve Fatma kızımıza çok teşekkür ediyorum. Biraz gecikmeli yaptık düğünü, malum şartlardan dolayı. Bu süre zarfında ailenin bir asker ailesine yakışır bir şekildeki vakur duruşu Sayın Genelkurmay Başkanımızın takdirini kazanmıştır. Bu takdirin bir ifadesi olarak Sayın Genelkurmay Başkanımızın hediyesini takdim etmek istiyorum. Allah mesut bahtiyar etsin."

albay.20150922074209.jpg

Osmaniye Garnizon Komutanı ve 39. Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Kurmay Albay Şefik Atak (sol) gelin Fatma Karavelioğlu'na Genelkurmay Başkanı tarfından gönderilen cumhuriyet altınını taktı.

BİR AN İNANAMADIM

Heyecanlı olduğunu söyleyen damat Karavelioğlu, eşinin yanında olmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Komutanlarının sayesinde düğününe gelebildiğini belirten Karavelioğlu, "Komutanlarımdan Allah razı olsun, onların sayesinde buradayım. Bir an inanmadım herkes beni arıyordu. Bir faaliyet çıkardılar 'Git düğününü yap' dediler. Ben de eşime, aileme geldim" dedi.

Eşiyle hep bugünün hayalini kurduğu anlatan Fatma Karavelioğlu ise "Ancak eşim gelmese de üzülmedim. Çünkü onun canın sağ olması yetti benim için. Çok sürpriz oldu benim için" diye konuştu.

Çiftin anne ve babaları da emeği geçenlere teşekkür etti. Gelin ve damat, Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ve davetlilerin katılımı ile oyun oynadı.