BIST 1.488
DOLAR 7,38
EURO 8,97
ALTIN 419,04
HABER /  OTOMOBİL

Yerli otomobilde yeni gelişme! Tanıtım toplantısı için tarih belli oldu

Yerli otomobil için üretim tesislerinin kurulacağı Bursa'nın Gemlik ilçesinde 12 Mart'ta tanıtım toplantısı düzenlenecek. Bursa Milletvekilleri Ankara'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) buluştu. Toplantının ana gündemi yerli otomobil fabrikası oldu. Fabrikanın kuruluş lansmanının 12 Mart'ta Gemlik'te yapılması da kararlaştırıldı

Abone ol

ürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Bursa Milletvekillerini ve Bursa İli Oda Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarını Ankara'da ağırladı. Gemlik'ten toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Paşa Ağdemir ve Borsa Başkanı Özden Çakır katıldı.

TOBB Birlik Merkezi'nde gerçekleşen öğle yemeğine AK Parti'den TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, Zafer Işık, Bursa Milletvekilleri Ahmet Kılıç, Emine Yavuz Gözgeç, Vildan Yılmaz Gürel ile CHP'den Erkan Aydın ve MHP'den Hidayet Vahapoğlu katılırken, yemekte BTSO Başkanı İbrahim Burkay'la beraber 17 ilçenin Ticaret odası ve borsası başkanları da hazır bulundu.

Temsilcilerle görüş alışverişi

Toplantıda Bursa’nın çok önemli bir ekonomik güç olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu, potansiyelinin tam olarak kullanılması halinde ülke ekonomisine katkısının daha da artacağını bildirdi. Hisarcıklıoğlu, Bursa ilinin temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunurken, Türkiye`nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında Bursa Milletvekillerine ve Oda Borsa Başkanlarına bilgilendirmede bulundu.

Toplantının önemine vurgu

Bursa TB Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı da Bursa’nın neferleri olarak bir araya geldiklerine işaret ederken, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, iş dünyası adına Bursa’ya verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti. Matlı, şehrin ekonomisinin ele alınması açısından toplantının önemine dikkat çekti.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay da göreve geldiklerinden bu yana ortak akıl toplantıları yaptıklarını söyledi. Burkay, yürüttükleri projelerin Türkiye’ye rol model olacak çalışmalar olduğuna vurgu yaparak, “Bakan ve Milletvekillerimize Bursa’nın meselelerinden dolayı dertlendikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri TOGG CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobilin fiyatını açıkladı! Bu rakama zor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Rıfat Sarıcaoğlu kimdir yaşı kaç sperlerim çalındı iddiası çok vahim
Japonya’da taburcu edilen hastaya ikinci kez coronavirüsü teşhisi konuldu
Fatih Terim'den Belhanda'ya: Seni Galatasaray'da görmek istemiyorum
Koronavirüs Yunanistan'a sıçradı AB'den korkutan açıklama geldi
Koronavirüs bir ülkeye daha sıçradı dünya panikte
Alparslan Özmol kimdir aslen nereli yaşı kaç öldü iddiası
Okan Buruk: Turu geçmek için her şeyi deneyeceğiz
Podolski: Buraya tatile gelmedim
Dele Alli'nin coronavirüs ile ilgili yaptığı şaka herkesten tepki aldı
TÜBİTAK 15 personel alacak işte tarih
Yorumlar 2 yorum