HABER / OTOMOBİL

Yeni Peugeot 308 Türkiye pazarına sunuluyor

yeni Peugeot 308, 91 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla bu ay itibarıyla Türkiye pazarına sunuluyor

Dış tasarımı, iç donanımları ve sürücü destek sistemleriyle dikkati çeken yeni Peugeot 308, 91 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla bu ay itibarıyla Türkiye pazarına sunuluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Peugeot, satışa sunulduğu günden bu yana 760 bin satan Peugeot 308'in yeni neslini tanıtırken en çok satan modelinin başarı hikayesinde tamamen yeni bir sayfa açıyor.

Bünyesinde barındırdığı teknolojiler ve sahip olduğu tasarımla yeni Peugeot 308 markanın sınıf atlama stratejisinde önemli bir mihenk taşı niteliğini taşıyor. Yeni Peugeot 308, markanın yeni ön tasarımını yansıtan ve "Aslan" logosuna ev sahipliği yapan dikey konumlu ön ızgara, oldukça şık ve dinamik tasarımlı motor kaputu ve tüm donanım seviyelerinde sunulan LED gündüz farları ile dikkati çeken bir dış tasarım sergiliyor.

Yeni grafik efektleriyle 3 boyutlu navigasyona ve tüm fonksiyonlarla kolay erişim sağlayan “kapasitif” dokunmatik ekrana sahip Peugeot i-Cockpit iç mekanı domine ediyor. Yeni Peugeot 308’in motor kaputunun altında performansla yakıt ekonomisini aynı potada eriten yüksek verimlilik seviyesine sahip dizel ve benzinli motorlar görev yapıyor.

1.6L BlueHDi  dizel motor ve son 3 yıldır üst üste 1.0L-1.4L kategorisinde “Uluslararası Yılın Motoru” ödüllü 1.2L PureTech Turbo benzinli motor ile kombine edilen EAT6 tam otomatik şanzıman seçenekleri ön plana çıkıyor.

Yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV modellerinde de kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemlerini kullanıma sunan yeni Peugeot 308, 91 bin 600 TL’den başlayan fiyatlarla bu ay itibarıyla Türkiye pazarına sunuluyor.

Yorumlar