BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,52
ALTIN 465,83
HABER /  GÜNCEL

Erdoğan'dan Ankara'nın yeni Başkanı Tuna'ya ilk talimat

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'yla dün Külliye'de görüştü. Erdoğan, AKM'ye benzer bir projenin Başkent'e de yapılması için Tuna'ya talimat verdi.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehircilik Şurası öncesinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’yı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti. Tuna ile bir süre görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediye başkanını makam aracına alarak şûranın yapıldığı konferans salonuna geçti. Erdoğan, şurada yaptığı konuşmanın ardından da bir süre Tuna ile görüştü.

ERDOĞAN'DAN TUNA'YA İLK TALİMAT

Habertürk'ün haberine göre Cumhurbaşkanı, önceki gün milletvekilleriyle yaptığı toplantıda bu görüşmeden söz etti. Erdoğan, AK Parti’nin 16 Ankara milletvekilinin de bulunduğu toplantıda, İstanbul’da tanıtımını bizzat yaptığı Atatürk Kültür Merkezi (AKM ) projesini hatırlatarak, bu konudaki kararlılığını vurguladı. Cumhurbaşkanı, İstanbul AKM ’ye benzer bir projeyi Ankara’da bulunan AKM alanında da hayata geçirmek istediklerini belirterek, bu konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Eski hipodromda bulunan AKM için 4 proje olduğunu anlatan Erdoğan, bunlardan biri üzerinde yoğunlaşıp hayata geçireceklerini kaydetti.

2023'E YETİŞTİRİLMESİ BEKLENİYOR

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün 100’üncü doğum günü etkinlikleri kapsamında 29 Ekim 1981’de Kenan Evren tarafından temeli atılan AKM, Cumhuriyet’in sembolü olarak planlandı. Son dönemde fuar alanı olarak kullanılan binada, illerin tanıtım günleri düzenleniyor. Cumhuriyet’in 100’üncü yılı olan 2023’e yetiştirilmesi planlanan AKM ’nin en kısa sürede projelendirilip yapımına başlanması bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Eğitimde el bombası patladı: 2 asker yaralı
Ah Kalbim son bölüm neler oldu Kanal 7 24.bölüm fragmanı
Meryem 16.bölüm fragmanı Savaş ile sevgili olacak mı?
Elon Musk'ı keseleyen tellak konuştu verdiği bahşiş şaşırttı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından Henri Barkey'e yakalama kararı
Bülent Arınç kimdir aslen nereli eşi Münevver Arınç kimdir?
Yorumlar 9 yorum