HABER /  POLİTİKA

Yeni kabinede Mehmet Şimşek sürprizi

Başkan Erdoğan yeni sistemin ilk kabinesini açıkladı. 3 dönem ekonominin patronluğunu yapan Mehmet Şimşek yeni kabinede kadro dışı kaldı.

Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında kurulan Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi'nin ilk kabinesi belli oldu. 61, 62 ve 63. Hükümetlerde MaliyeBakanı, 64. Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görev alan Mehmet Şimşek yeni kabinede kadro dışı kaldı.

Mehmet Şimşek'in kabineye alınıp alınmayacağı meşhur Schrödinger'in kedisi deneyine dönmüştü. Kimine göre, varlığı kaçınılmaz. Öteki kaynaklara göre artık miladını doldurduğu yönünde açıklamalar yapılmıştı.

MALİYE VE HAZİNE BAKANI BERAT ALBAYRAK OLDU.

Şimşek'in yeni kabinede yer bulamadı. Mehmet Şimşek'in yerine eski hükümette Naci Ağbal gelmişti. Yeni kabine de ise Başkan Erdoğan'ın damadı eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan Berat Albayrak Maliye Bakanı oldu.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve yeni bakanlar kimler oldu? İşte o listeCumhurbaşkanı Yardımcısı ve yeni bakanlar kimler oldu? İşte o listeCumhurbaşkanı Yardımcısı ve yeni bakanlar kimler oldu? İşte o listeCumhurbaşkanı Yardımcısı ve yeni bakanlar kimler oldu? İşte o listeHABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖNCEKİ HABERLER
Türk öğrencilerden gururlandıran birincilik!
İşte yeni ekonomi yönetiminin şifreleri
Yeni genelkurmay başkanı kim olacak?
Güneş çarpmasına ne iyi gelir? Belirtileri ve nedenlerine dikkat!
Süleyman Soylu nereli yeni İçişleri Bakanı kimdir
Konya İstanbul hızlı tren fiyatları 2020 kaç para oldu yeni tarife
Yorumlar 8 yorum