BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,26
ALTIN 480,52
HABER /  GÜNCEL

Mehmet Ersoy nereli yeni Kültür ve Turizm Bakanı kimdir

Mehmet Ersoy cumhurbaşkanlığı yeni kabine listesinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer alıyor. Mehmet Ersoy ünlü Maxx Royal otelleri ile ETS Tur'ur sahibi. Atlasjet'in de ortağı olan Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ise medyadan bir isim.

Abone ol

Yeni hükümet kabinesinin en dikkat çeken isimlerinden biri Kültür ve Turizm Bakanı oldu. İşadamı Mehmeü Ersoy, kabinedeki en zengin bakanlardan biri. 1968 doğumlu olan Mehmet Ersoy, ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibi. Mehmet Ersoy'un ikiz kardeşinin ismi ise Murat Ersoy'dur. Atlasjet ve Voyage Turizm de Ersoy kardeşlere aittir.

Mehmet Ersoy ile eşinin iki çocukları var. Büyük oğullarının ismi Mehmet Reşat, küçük oğullarının adı Aslan Can.

Mehmet Ersoy nereli : 1968 İstanbul doğumlu olan Mehmet Ersoy, Alman Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitiren Mehmet Ersoy, ilk olarak ETS Tur'u kurdu. 1999 yılı sonunda otelciliğe geçen Mehmet Ersoy ile ikiz kardeşi Max Royal ve Voyage Turizm ile sektörde etkili oldular.

Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy medyanın eski yüzlerinden biri. Show TV kanalında uzun yıllar çalışan Pervin Ersoy, Günaydın Türkiye programını sunmuştu. Pervin Ersoy verdiği bir röportajda kendisini şu şekilde anlatıyor: 

-İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Halka İlişkiler masterı yaptım sonrasında. Ama tüm üniversite sezonu boyunca çalışma hayatım vardı. Birçok televizyon kanalı ile çalıştım. Yıllarca Show TV'de çalıştım.Orada Günaydın Türkiye adlı bir programım vardı.Yıllarca o programı yürüttüm. Çocuklara yönelik Street Fighter adlı bir programım vardı o programı sundum. Daha sonrasında kendi işim olan halkla ilişkiler işimi yapmak istedim. Daha sonra eşimin firması ETS Tur ile çalışmaya başladım. Halen daha eşimle birlikte iş hayatında beraberiz.'

ÖNCEKİ HABERLER
Ziya Selçuk kimdir maya okullarının sahibi eşi ve çocukları
Kabine öncesi dolar yine hareketlendi
Ruhsar Pekcan aslen nereli yeni Ticaret Bakanı kimdir?
Zehra Zümrüt Selçuk aslen nereli yeni Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı kim?
Yeni bir KHK daha geldi! 703 nolu KHK'da hangi düzenlemeler var?
SMA hastalığı tedavisi var mı SMA hastalığı belirtileri
Yorumlar 10 yorum