BIST 1.212
DOLAR 7,82
EURO 9,28
ALTIN 481,10
HABER /  GÜNCEL

Yalova eski belediye başkanına Vefa Salman'a tutuklama talebi

Yalova Belediyesindeki yolsuzluk soruşturmasında savcı mütalaasını tamamladı, eski CHP'li belediye başkanı Vefa Salman'ın tutuklanmasını talep etti.

Abone ol

HP'li Yalova Belediyesi'nin kasasından 30 milyon lira kaçırılarak yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle başlatılan davada savcılık Yalova Belediyesi Eski Başkanı Vefa Salman'ın tutuklanmasını talep etti.

Yalova Belediyesi'nde "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından hakkında soruşturma başlatılan ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman sanık olarak yargılanıyor. İddianamede; Vefa Salman'ın "zimmet" suçunu işlediği, Türk Ceza Kanunu'nun 251/1 maddesi delaletiyle 247/1-2, 43/1, 53 maddelerinden yargılanacağı ifade edildi.

Salman'ın 5 yıldan 12 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor 

İddianamede; 2014-2020 yılları arasında 555 işlemde toplam 20 milyon 739 bin 664 TL usulsüz ödeme yapıldığı bildirildi. İddianamede; Vefa Salman'ın, zimmet suçlamasıyla 5 yıldan 12 yıla kadar hapis cezalandırılması istendi.ü

Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında "ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet" suçlarından soruşturma başlatılan ve tutuklu yargılanan Yalova Eski Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç'in de bulunduğu 34 sanık yer alıyor. Halit Güleç de, İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırılmıştı.

Yalova Belediyesi'nde çalışan 14 kişi yargılanıyor

Soruşturma kapsamında Yalova Belediyesi'nde çalışan 14 kişi sanık olarak yargılanıyor. Yalova Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Halit Güleç, Halit Güleç'in sekreteri Bahar Taşkömür, Mali Hizmetler Müdürlüğü Harcama Belgeleri ve Ödeme Evrakları Sorumlusu Reşat Elgin ve Mali Hizmetler Müdürü Şenay Reyhan Kaş tutuklu bulunuyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Muğla'da yürüyüşe çıktığı ormanda kaybolan Şevkinaz Zençili aranıyor
Av. Aytaç Ünsal ölüm orucunu sonlandırma kararı aldı! Ankara Barosu Başkanı açıkladı
Diyarbakır'da Kovid-19 tedbirlerine uymayan 5 iş yerine kapatma
Eski milli futbolcu Erdal Keser'e Almanya devlet liyakat nişanı verildi
İtiraf etti! 1.5 yaşındaki öz kızını jiletle kesip vücuduna çamaşır suyu enjekte etti
Esra Tokelli evli mi eşi kimdir Masterchef Esra ailesi
Yorumlar 1 yorum