BIST 1.480
DOLAR 7,36
EURO 8,93
ALTIN 415,95
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

Windows 8 kullananlar dikkat bugün sona eriyor

Windows 8'in destek süresi bugün bitiyor. Destekten faydalanmak için ise Windows 8.1'e(ücretsiz) yükseltmiş olması gerekiyor. İşte yapmanız gerekenler...

Abone ol

Windows 8 işletim sisteminin destek süresi bitiyor. Microsoft, işletim sistemlerine genellikle 10 sene süreyle güvenlik yamalarıyla destek sunuyor ancak Windows 8'de bir istisna sözkonusu. 10 senelik destekten faydalanmak için Windows 8.1'e(ücretsiz) yükseltmiş olmanız gerekiyor.

Windows 8 kullanıcıları daha yeni bir işletim sistemine geçmedikleri sürece bugün alacakları güvenlik güncellemesi, gördükleri son Windows güncellemesi olacak.

Windows 8 kullanıcıları, Windows 8.1'e geçme olanağının yanında ücretsiz olarak Windows 10'a yükseltme seçeneğine de sahipler. Windows 8'de kalmak da bir seçenek, ancak bu durumda güvenlik açıklarına maruz kalınabilir.

Net Applications'a göre Windows 8'in pazar payı yalnızca yüzde 3. Oran küçük olsa kullanıcı sayısı olarak yüzde 3 büyük bir kitleyi temsil ediyor. Ancak Windows 8.1'e yükselten kullanıcılar 2023'e, Windows 10'a yükseltenler ise 2025'e kadar yama desteği elde edeceğinden endişe edecek bir durum yok.

ÖNCEKİ HABERLER
Sultanahmet saldırısının emrini onlar mı verdi?
e okul veli bilgilendirme sistemi kesin giriş takdir teşekkür hesaplama
Okullara cuma namazı tatili işte düzenleme
Öğretmen Ayşe Çelik'ten her satırı olay yeni ifade!
Bedelli Askerlik 2016 Meclis kanunu onayladı!
Canlı bomba ünlü gazetecinin akrabası mı?
ICANN İkinci Türkiye Alan Adı Sistemi Forumu başlıyor
Feyzioğlu aydınların bildirisine sert çıktı
Ankara'da polise silahlı saldırı
Antalya Kemer'de feci kaza
Yorumlar