BIST 11.155
DOLAR 33,05
EURO 36,02
ALTIN 2.557,59
HABER /  GÜNCEL

Öğretmen Ayşe Çelik'ten her satırı olay yeni ifade!

Beyaz Show'da geçtiğimiz cuma telefonla bağlanarak Güneydoğu'daki olaylar hakkında konuşan ve ülkenin gündemine oturan öğretmen Ayşe Çelik'in verdiği ifade ortaya çıktı. Çelik, ifadesinde terör mağduru olduğunu belirtti.

Abone ol

Beyaz Show'a bağlanarak bölgede yaşananlarla ilgili yaptığı konuşmanın ardından hakkında soruşturma başlatılan öğretmen Ayşe Çelik ahakkındaki soruşturma "yetkisizlik" kararıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Soruşturma dosyasında Dicle Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Öğretmenliği bölümü mezunu olduğunu anlatan Çelik, ifadesinde şunları söyledi:

"BEN TERÖR MAĞDURUYUM"

"Terör örgütünün faaliyetlerini meşru göstermek gibi bir amacım yoktu. Terör propagandası yapma amacım da yoktu. Çalışıyor olmasam da mesleğim öğretmenlik. Konuşmalarım saptırıldığını ve örgüt propagangadası yapmışım gibi bir hava oluşturulduğunu düşünüyorum. Kendi istediğim ve irademle yaptığım bir konuşmaydı. PKK'nın yapmış olduğu hiçbir eylemi kesinlikle tasvip etmiyorum. Bunları televizyonda söyleyemedim. Söz konusu eylemler nedeniyle ben de mağdur oldum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum."

ÖĞRETMEN AYŞE ÇELİK NE DEMİŞTİ?

Ayşe Çelik, 8 Ocak'ta Kanal D'de yayımlanan "Beyaz Show" adlı programa telefonla bağlanarak bölgede yaşanan olaylar ve yapılan operasyonlarla ilgili yorumlar yapmıştı. Ayşe Çelik, şunları söylemişti:

"Ülkenin doğusunda yaşananların farkında mısınız? Burada yaşananlar ekranlarda çok farklı aktarılıyor. Sessiz kalmayın. İnsan olarak biraz daha hassasiyetle yaklaşın. Görün, duyun ve artık bize el verin. Öğrencilerini terk eden öğretmenlere seslenmek istiyorum. Bir daha oralara nasıl dönecekler. O tertemiz çocukların gözlerinin içine nasıl bakacaklar. Yazık; insanlar ölmesin, çocuklar ölmesin, anneler ağlamasın"

Bu konuşma üzerine Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı Ayşe Çelik hakkında İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı ise programın sunucusu Beyazıt Öztürk hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasıyla soruşturma başlatmıştı.

Diyarbakır'daki soruşturma "yetkisizlik" gerekçesiyle Bakırköy'e gönderildi. İki soruşturma birleştirilerek Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülecek. Soruşturma kapsamında Beyazıt Öztürk'ün de ifadesinin alınacağı öğrenildi.