BIST 7.949
DOLAR 28,90
EURO 31,55
ALTIN 1.895,83
HABER /  GÜNCEL  /  EĞİTİM

e okul veli bilgilendirme sistemi kesin giriş takdir teşekkür hesaplama

e okul veli bilgilendirme sistemi kesin giriş ekranı e-okul.meb.gov.tr'de. e-okul veli bilgilendirme sistemi giriş yapan veliler takdir teşekkür hesaplama, karne notları ve devamsızlık sorgulaması yapabilirler.

Abone ol

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş yapma 2016 MEB'in velilerle okul yönetimi arasında köprü görevini gören bir hizmetidir. 

22 Ocak'ta dağıtılacak olan karne notlarını veliler e-okul veli bilgilendirme sistemi 2016 giriş ekranından erkenden görebilir, e-okul veli bilgilendirme sistemi takdir teşekkür hesaplama ekranından öğrenci bilgilerine ulaşabilirler. 

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2016 ile veliler çocuklarının ders notlarını, sınav sonuçlarını ve devamsızlık bilgilerini istedikleri zaman online olarak sorgulayabilirler.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş 2016 linki e-okul.meb.gov.tr'dir. 

e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ KESİN GİRİŞ NASIL YAPILIR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne veliler öğrencilerin TC Kimlik Numarası ve Öğrenci Numarası ile giriş yapabilirler. e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'nde öğrencinin en son not durumu ve en son devamsızlık tablosu takibi kolaylıkla yapılabilir.  

e okul veli bilgilendirme sistemi kesin giriş takdir teşekkür hesaplama
e-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ İÇİN RESME TIKLAYIN

E-OKUL NEDİR, NASIL ÇALIŞIR, E-OKUL VELİ GİRİŞ EKRANI 

Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notları devamsızlık merkezi sınav başarıları ve nakil işlemleri gibi şeyler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi 2016 ile yapılabilmekte. e-okul ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan bütün süreci içinde barındırır.

e-okul ile veliler okul tarafından veya öğretmenler tarafından kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, sınav tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ 2016 YENİLİKLER

Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğrencilerin ve okul bilgilerinin çok daha etkin ve merkezi bir sistemde yönetimi, girişi ve düzenlemesi gibi işlemleri daha pratik şekilde gerçekleştirebilmeleri sağlanırken E-Okul veli bilgilendirme sistemi ise çocuğunuz ile ilgili olan güncel eğitim bilgilerine pratik şekilde ulaşabilmenize yardımcı oluyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi ile öğretmen ve idareciler tarafından okul ve öğrenci bilgilerinin merkezi bir sistem içerisinde hatasız ve güncel olarak düzenlenebilmesine yardımcı oluyor. Dijital ortamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi, internet dünyasında bulunan E-Okul internet sayfasında öğretmen ve idareci giriş bölümünden yapılabiliyor.

E-Okul yönetim bilgi sistemi girişi işlemleri öğretmen ve idarecilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen 'kullanıcı adı' ve 'şifre' bilgilerini girerek yapılabiliyor. Öğretmen ve idareciler E-Okul yönetim bilgi sistemi ile birlikte idareciler okula dair öğrenci dosyası girişi, düzenlemesi ve güncellemesi, öğrenci fotoğraf girişi ve güncellemesi, nakil kaydı işlemleri, kayıt işlemleri, gelişim raporları, haftalık ders programı hazırlığı ve derslere giren öğretmen bilgisi gibi işlemler gerçekleştiriliyor. E-Okul yönetim bilgi sistemi içerisinde öğretmenler ise öğrencilerin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, gelişim raporları ve performans notları gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor