HABER /  YEREL

Ümraniye'de toplu taşımada sosyal mesafe denetimi

Demirören Haber Ajansı

ÜMRANİYE'de denetim yapan trafik polisleri koronavirüs tedbirleri kapsamında  durdurdukları minibüs ve otobüslerde yüzde 50 kuralına uyulup uyulmadığını kontrol etti. Minibüs ve otobüslerin içine giren polisler, hem vatandaşları hem de araç sürücülerini uyardı. 

Abone ol

Sokağa çıkma yasağının ardından haftanın ilk iş gününde ekiplerin toplu taşıma araçlarına yönelik denetimleri  devam ediyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri, Ümraniye Alemdağ Caddesi üzerinde  minibüslere ve otobüslerine yönelik denetim yaptı. Denetimlerde toplu taşımada yarı kapasite kuralı, yolcuların maske takıp takmadıkları kontrol edildi. Trafik ekipleri otobüslere binerek yolculara bilgilendirme yaptı. Bir minibüste maske takmayan yolcu uyarılarak maske takması istendi.

Minibüsten indirildiğini iddia etti

Cadde üzerinde  denetim noktasına gelen bir vatandaş, bindiği minibüs sürücüsünün denetimi görüp kendisini minibüsten indirdiğini iddia etti. Fazla yolcu aldığı için minibüsten indirildiğini söyleyen Ali Usta "Burada polislere görünce beni indirdi. Benle birlikte 4 kişiyi daha indirdi. Sonra yoluna devam etti" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Ahmet Acar kimdir aslen nereli Ahmet Acar'ın hangi şirketin sahibi
Murat Kurum açıkladı! 100 Bin yeni konutun temeli atılıyor
Fitre ne zaman verilir Diyanet fitre parası kimlere verilmez?
Gaziantep'te tartıştığı genci göğsünden bıçakladı
Trabzonspor'da orta saha için İngiltere'den iki aday
Şevval orucu kaç gün tutulur Diyanet ne zaman başlar?
Yorumlar