HABER /  GÜNCEL

Türkiye'nin son corona virüs vaka sayısını Bakan Fahrettin Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 908'e çıktığını son dakika açıklamasıyla duyurdu. Türkiye'deki toplam vaka sayısı ise 42.282'ye yükseldi.

Abone ol

Bakan Koca, Türkiye'deki koronavirüs vaka ve ölü sayısına ilişkin güncel verileri paylaştı. Bakanlığın verilerine göre Türkiye'de bugün koronavirüs nedeniyle 96 kişi daha hayatını kaybetti. Son 24 saatte 28 bin 578 test yapılırken, 4 bin 56 yeni tanı kondu. 

Türkiye'deki koronavirüs vakalarına ilişkin güncel bilgileri paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, artan test sayısı ve vaka artış hızını da dikkat çekti. Bakan Koca; ''Hastalarımızdan 296’sı daha şifa buldu. Taburcu olan toplam hasta sayımız 2.142’ye ulaştı. Günlük 30.000 test hedefimize ulaşmak üzereyiz. Artan test sayımıza rağmen vaka artış hızı düşme eğiliminde. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Evde kalalım.'' ifadelerini kullandı.

Resim

296 hasta iyileşti
Son 24 saatte koronavirüs tedavisi gören 296 hasta daha taburcu edildi. Böylelikle koronavirüsten iyileşen hasta sayısı 2 bin 142'ye yükselmiş oldu.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Türkiye için koronavirüste bir iyi bir kötü haber sayı artarken ölüm oranı azalıyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Polis Haftası 2020 sözleri kısa resimli polis haftası mesajları
Drogba'dan 45 saniyede 122 mekik
Allahyar Sayyadmanesh'in eski teknik direktörü: Çocuk ülkedeki en iyi forvetti
Ticaret Bakanlığı'ndan önemli karar! 30 Nisan'a kadar ertelendi
Koronavirüs tedavisi gören İngiltere Başbakanı Boris Johnson yoğun bakımdan çıktı
Kuaför Adnan Serter eşi kim? Kuaförüm Sensin Adnan Serter evli mi?
Yorumlar 22 yorum