BIST 9.645
DOLAR 32,57
EURO 34,81
ALTIN 2.445,61
HABER /  GÜNCEL

Türkiye Suriye'ye mi giriyor? İbrahim Kalın'dan flaş açıklama

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, YPG'nin kontrolündeki Afrin'e olası bir operasyonla ilgili olarak "Türkiye kendi güvenliği için gerekli gördüğü yer ve zamanda müdahaleyi yapar. Operasyon için hazırlıklar tamam" dedi.

Abone ol

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, TRT haberde konuştu. Muhtemel bir Afrin operasyonu için konuşan Kalın, "Türkiye kendi güvenliği için gerekli gördüğü yer ve zamanda müdahaleyi yapar: hazırlıklar tamam" ifadesini kullandı.

TUTUKLANAN ELÇİLİK ÇALIŞANI: "ADİL ÖKSÜZ'LE ÇOK YOĞUN TEMASI SAPTANMIŞ"

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda görevli bir yerel çalışanın 'casusluk' iddiasıyla tutuklanmasına da değinen Kalın, "Her ülke uluslararası ilişkilerinde kendi çıkarlarını gözetir. "Tutuklanan ABD konsolosluğu çalışanının FETÖ sanığı Adil Öksüz'le çok yoğun teması saptanmış, yargı konuyu takip ediyor" diye konuştu.

"GERİ ADIM ATILIRSA KONUŞURUZ"

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin tartışmalı referandumu ile ilgili konuşan Irak'ı bölmek amacı taşıdğını söyleyen Kalın, "Biz gerekli uyarıları yaptık. Geri adım atılırsa olumlu yaklaşırız" diye konuştu.

'AVRUPA, TÜRKİYE ERDOĞAN KARŞITLIĞININ FAYDA SAĞLAMADIĞINI GÖRDÜ'

Avrupa'yı da eleştiren Kalın, sözlerine şöyle devam etti:"Terör örgütünün en çok propaganda yaptığı, eleman devşirdiği yer Avrupa'dır. Türkiye, milli güvenliğini tehdit eden konularla ilgili tedbir alınca suçlanıyor. Avrupa, Türkiye ve Erdoğan karşıtlığının onlara bir fayda sağlamadığını gördü. Avrupa, Türk vatandaşlarının demokratik tercihlerine saygı duymak zorundadır."

Ankara'da neler oluyor? Erdoğan ve Bahçeli görüştü