BIST 1.547
DOLAR 7,37
EURO 8,89
ALTIN 408,67
HABER /  DÜNYA

Türkiye o bölgeyi üç koldan kuşattı! Alarm verildi her an...

Türkiye PKK’nın Suriye’deki en önemli yuvalarından biri olan Afrin'i üç koldan kuşattı. PKK’nın Türkiye sızmak için sıklıkla kullandığı Amanoslar’da güvenlik birimleri alarm durumuna geçti. Bölgede büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Sıcak gelişmeler var.

Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘taviz vermeyeceğiz’ dediği Afrin, Türkiye tarafından üç bölgeden kuşatılıyor. Reyhanlı’dan Kilis’e 100 kilometrelik bir askeri hat kuruldu.

PKK’nın Suriye’deki en önemli yuvalarından biri olan Afrin’e yönelik beklenen askeri harekâta yönelik çalışmalar hız kazandı.

AFRİN ÜÇ KOLDAN KUŞATILDI

Sınır hattına yapılan askeri sevkiyatlarla Afrin üç koldan kuşatılmış oldu, aynı zamanda Afrin harekâtı için lojistik ve ikmal hattı da kuruldu. Reyhanlı-Bükülmez’den Kilis’e kadar yaklaşık 100 kilometrelik bölgede büyük bir hareketlilik yaşanıyor.

BURADAN SIZMAYA İZİN VERİLMEYECEK

Nasıriye, Şeyh Hadid, Sate, Racu, Meydan Akbis, Bülbül gibi sınırın Suriye tarafında kalan yerleşim birimlerinden Türkiye’ye yönelik sızmaların önüne geçmek için de önlemler alındı. Bu kapsamda, PKK’nın Türkiye sızmak için sıklıkla kullandığı Amanoslar’da güvenlik birimleri alarm durumuna geçti. Buradan bir sızmaya da izin verilmeyecek.

ÜÇ YÖNDEN HAREKAT

Mülteci kamplarının da olduğu ve Suriyeli muhaliflerle PKK’nın cephe hattı konumundaki Atme’de de TSK hat genişletme çalışmasına başladı. Bu çalışmayla birlikte TSK, Afrin’i üç yönden sarmış oldu. Öte yandan Fırat Kalkanı bölgesinde konuşlu bulunan TSK üsleri ile TSK destekli muhaliflerin de harekât için hazırlıklarını devam ettiriyor. Askeri kaynaklar harekâtın ana amacının Afrin’deki teröristleri dünyadan izole etmek olduğunu belirtse de ayrıntıya girmedi.

PKK'NIN ÖNEM VERDİĞİ BÖLGE

PKK’nın Suriye’de savaşın çıkmasının ardından ele geçirdiği ilk yerleşim yerlerinden biri olan Afrin, PKK’nın psikolojik ve stratejik açıdan önem verdiği bölgelerden biri. Akdeniz’e açılma planında anahtar rolü üstlenen Afrin’e Halep’ten takviye kuvvet çekildiği ileri sürülüyor. Bölgede sık sık muhaliflerle PKK’lılar arasında çatışmalar yaşanıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Dolunay 12.bölüm Nazlı'nın büyük sırrı ifşa oldu olay sahne
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Şeyma Subaşı'nın gelinliği elbise çıktı işte orjinal hali
Genç yapımcı hayatını kaybetti
Son deprem Meksika'da 7.1 büyüklüğünde çok sayıda ölü var
Tutsak 2.bölüm fragmanı Elif bütün sırrı öğreniyor mu?
Acun Ilıcalı kaç kez evlendi eşleri ve çocuklarının isimleri
Yerinden kalkıp Erdoğan'ın yanına geldi ve...
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı Bakan'dan flaş açıklama
Herakles'in evinde ilk fotoğrafı geldi
Yorumlar 2 yorum