BIST 1.569
DOLAR 7,40
EURO 8,96
ALTIN 443,55
HABER /  EKONOMİ

Turkcell'e Avrupa’dan iki ödül

Almanya’da düzenlenen Network Virtualization & SDN Europe ile Fransa’da gerçekleştirilen Next Generation Optical Networking Global organizasyonlarından ödülle dönen Turkcell'in fark yaratan uygulamaları Avrupa'da da dikkat çekti.

Abone ol

Turkcell Avrupa’da iki önemli organizasyondan birer ödülle döndü. Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Network Virtualization &SDN Europe’ta “En iyi NFV/SDN Çalışması” kategorisinde Turkcell, Data Optimizasyonu projesiyle birinci seçildi. Fransa’da düzenlenen Next Generation Optical Networking Global konferansında ise “Best Global Optical Service Provider (En İyi Küresel Optik Servis Sağlayıcı) ödülünün sahibi Turkcell oldu.

Turkcell’in çözümleriyle sayfa açılış süreleri yüzde 35 azaldı

Data optimizasyon projesi kapsamında Turkcell’in ortaya koyduğu TCP optimizasyon çözümü; müşterilerin internette zaman kaybını azaltıyor. Bu çalışma sayesinde sayfa açılış süreleri yüzde 35 azalırken, indirme hızları yüzde 27, yükleme hızları ise yüzde 60’a varan oranlarda artıyor. Proje 1,4 Tbps’lık kapasitesi ile de bölgedeki openstack üzerinde çalışan en büyük sanal data optimizasyon çözümü olmasıyla fark yaratırken, mevcut altyapının korunması ve sağlanan tasarruf da büyük ilgi topladı.

En iyi küresel optik servis sağlayıcı Turkcell

Çalışmalarını müşteri memnuniyeti odaklı bakış açısıyla sürdüren Turkcell, fiber altyapısı üzerinden sağladığı optik şebekesiyle de ödül aldı. Turkcell, Fransa’da her yıl düzenlenen Next Generation Optical Networking Global konferansından “Best Global Optical Service Provider (En İyi Küresel Optik Servis Sağlayıcı) ödülünü alarak dünyanın önde gelen operatörlerini geride bıraktı.

Yeni internet üssü istanbul

İpek Yolu’nu Fiber Yolu’na dönüştürme stratejisiyle yola çıkan Turkcell, Ortadoğu, Asya ve Arap Yarımadası operatörleriyle gerçekleştirdiği taşıyıcı şebeke projeleri sayesinde yeni internet üssünün İstanbul olmasını sağladı.

Turkcell sahip olduğu 45 bin kilometrelik fiber altyapısı üzerinden, her yıl yüzde 60 büyüyen ve 2018 sonu itibariyle 63 Tbps’a ulaşan; kusursuz koruma yapısıyla müşterilerine yüzde 99,99 erişim sağlayan ağı sayesinde ödüle layık görülerek uluslararası platformlarda en iyi optik şebekeye sahip şirket olduğunu kanıtladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Elazığ'da FETÖ'nün kadın yapılanması çökertildi
3600 ek gösterge seçim sonrası çıkar mı ne zaman çıkar?
CHP Ekonomi Masası seçimlerin halka maliyetini raporladı
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan eğitim sistemi açıklaması! Bu ilk kez yapılıyor
Hakurk kampı neden önemli? Naim Babüroğlu açıkladı
Bayramda AVM'lere yönelik tatil kararı
Kadir Gecesi nedir Kadir Gecesi hadisleri ile önemi
Neymar'a büyük darbe
Türkiye'nin en büyük şirketi Tüpraş oldu
Çin Merkezli Alibaba'dan yeni hamle
Yorumlar