BIST 4.980
DOLAR 18,63
EURO 19,32
ALTIN 1.055,35
HABER /  GÜNCEL

Tunceli'de dört ton patlayıcı yakalandı!

AA'nın güvenlik güçlerini kaynak gösterdiği haberde Tunceli'de dört ton patlayıcı ele geçirildi.

Abone ol

TSK'nın PKK'ya yurt içinde ve Kuzey Irak'ta düzenlediği büyük operasyonlarda çok sayıda PKK'lının öldürüldüğü iddia edilirken Tunceli'de dört ton patlayıcı ele geçirildi.

AA'nın güvenlik güçlerini kaynak gösterdiği haberde Tunceli Ovacık'ta şehit polis memurunun ismi verildiği 'Şehit Polis Memuru Aydın Nazillioğlu Operasyonu'nda 30-35 PKK'lı terörist öldürüldüğü belirtildi.

Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nin Otlubahçe ile Aslıca Köyü arasındaki sık ormanlık alanda PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonların ardından yapılan arazi taramasında 10 ayrı sığınak, mağara ve depo bulundu. Jandarma Özel Haraket Timleri mağara ve yeraltı sığınaklarında yaptığı aramalarda toplam 4 ton patlayıcı ele geçirildi. Büyük bidonlar ve çuvallara yerleştirilen patlayıcı maddelerinin bir kısmının kullanıma hazır hale getirildiği, bir kısmının da hammadde olduğu belirtildi. Ele geçen 4 ton patlayıcı Ovacık Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla yerinde imha edildi.

BOMBALI TUZAKLAR İMHA EDİLDİ

Arazi araması sırasında teröristlerin askerlerin geçiş yollarına tuzakladığı iki ayrı patlayıcı bulundu. 10 büyük mutfak tüpüne hazırlanmış ve toplam 400 kilo ağırlığındaki bombalı tuzaklar askerler tarafından yerinde imha edildi. Bu arada 4 gündür bölgede süren operasyonun tamamlandığı öğenildi. Operasyona katılan askerler bulundukları yerlerden helikopterlerle alınarak, birliklerine götürüldü.