BIST 4.951
DOLAR 18,63
EURO 19,50
ALTIN 1.068,68
HABER /  GÜNCEL

Karayılan'dan Kandil itirafı! TSK ortaya çıkardı

TSK, Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin'de bulunan PKK hedeflerini bombaladı. Karayılan'ın telsiz konuşmaları ortaya çıktı: Artık Kandil'de barınamıyoruz.

Abone ol

Türk Silahlı Kuvvetleri, F-16 ve F-4 2020 savaş uçaklarıyla, Irak'ın kuzeyindeki Sinat-Haftanin'de bulunan PKK hedeflerine karşı hava harekatı düzenledi.

TSK'nın, hava harekatında, bölücü terör örgütünün kullandığı mağara, ağaç altı çadırları, özel korunaklı barınma alanları, lojistik ve mühimmat depoları ve yer üstü sığınakları tam isabetle vurduğu belirtildi.

55-60 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre; hava taarruzları sonucunda, en az 55-60 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi. Saldırı sonrası, güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, PKK'lı teröristlerin; diğer teröristler tarafından, toplu mezarlara gömüldüğü öğrenildi.

KARAYILAN'IN TALİMATLARI TELSİZ KONUŞMALARINDA

Güvenlik kaynaklarının verdiği bilgilere göre, Murat Karayılan'ın talimat ve değerlendirmelerinin bir diğer kişi tarafından terör örgütüne iletilmesi, telsiz konuşmalarına şöyle yansıdı:

"Verdiğimiz zayiatlar artık tahammül sınırlarını aşmıştır. Bu durum Cizre'de ve Yüksekova'da hat safhaya çıkmış; halk desteği yok denecek seviyelere inmiştir. Bölgedeki beceriksizler yüzünden bu duruma gelindiği kurulda değerlendirilmiştir. Bunların sorumluları gereken cezayı alacaklardır. YDG-H unsurlarımız hezimete uğramıştır. Bundan sonra ki söylemlerinizde YDG-H unsurlarını PKK ile bağlantılı olarak tanımlamayacaksınız.YDG-H kendine has bir yapılanmadır, YDG-H PKK'dır söylemi yanlıştır diyecek, içerisinde Dağ Kadrolarının bulunmadığını özellikle basın yoluyla paylaşacaksınız.

"ARTIK KANDİL'DE BARINAMIYORUZ"

Artık Kandil'de barınamıyoruz. Civardaki diğer kamplarımız da dahil 600-700 kişiyle durumu idare etmeye çalışıyoruz. Lojistik ve mühimmatımız yok denecek seviyede. İçimizde hainler de var ki bugüne kadar tespit edilemeyen çok korunaklı depolarımız, cephaneliklerimiz TC uçaklarınca tarafından imha edildi. Çok sayıda kayıp verdik. Suriye'deki güçleri geri çağırmak zorundayız. Türkiye kırsalında da yetişmiş savaşçılarımız yok. Tunceli'de ağır kayıp verdik, telafimiz zor"

TUNCELİ'DE AĞIR DARBE! 30-35 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Tunceli / Ovacık / Otlubahçe bölgesinde yapılan hava harekatında 30-35 terörist etkisiz hale getirildi. 2 adet F-16 savaş uçağı tarafından 17.15 ile 17.40 saatleri arasında tespit edilen 6 hedef yapılan altı adet atımla tam isabet kaydedilerek vuruldu. Hava bombardımanından kaçmayı başaran bazı teröristlerin kaçtığı noktalar İKU tarafından tespit edildi. BTÖ mensuplarının bulunduğu noktalar taarruz helikopterlerinden atılan roket ve 20 mm'lik toplarla ateş altına alındı. Taarruz helikopter kolun himayesinde S-70 Sikorsky helikopteri ile Jandarma Komando Timleri bölgeye indirilerek teröristlerin muhtemel kaçış noktaları kapatıldı. Teröristlerden üçü güvenlik kuvvetlerince ele geçirildi.