BIST 10.468
DOLAR 32,30
EURO 35,03
ALTIN 2.424,93
HABER /  GÜNCEL

Batman Belediyesi Eş Başkanları gözaltında!

Batman Sason’daki çatışma bölgesine giden Batman Belediyesi Eş Başkanları Sabri Özdemir ve Gülistan Akel gözaltına alındı.

Abone ol

Batman Sason’daki çatışma bölgesine giden Batman Belediyesi Eş Başkanları Sabri Özdemir ve Gülistan Akel’in de aralarında bulunduğu 83 kişi jandarma tarafından gözaltına alındı.

Batman’ın Sason ilçesinde dünden itibaren devam eden çatışmaların durması için bölgeye giden 83 kişi gözaltına alındı.

Aralarında Batman Belediye Eş Başkanları Sabri Özdemir ve Gülistan Akel, Gercüş Belediye Eş Başkanları Abdulkerim Kaya ve Zeynep Oduncu, Beşiri Belediye Eş Başkanları Dicle Tekik Erdem ve Mustafa Öztürk, İkiköprü Beldesi Eş Başkanları Hidayet Tiryaki ve Osman Karabulut, Balpınar Belediye Eş Başkanları Gülistan Erdinç ve Ejder Sarıgül, Batman Belediye meclis üyeleri, Batman Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Eş Başkanları Mehmet Candemir ve Songül Korkmaz, Batman Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Eş Başkanları Bari Karaağaç ve Rojda Sürücü ile Dicle Haber Ajansı (DİHA) Muhabiri Engin Eren’nin de aralarında bulunduğu 83 kişi gözaltına alındı.Özel Güvenlik Bölgesi’ne girdikleri gerekçesiyle gözaltına alınanlar Sason İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Gözaltılara tepki gösteren HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, “Asker ve gerillaların ölmemesi için buradayız. HDP’nin barış mücadelesi kazanacaktır” dedi.