BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  POLİTİKA

TP lideri Şener'e kravat şov

Edirne'de seçmenleriyle ve partilileriyle buluşan Türkiye Partisi lideri Abdüllatif Şener'i ilginç bir şov bekliyordu.

Abone ol

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, ''Mevcut iktidar, ekonomi politikalarıyla, siyasi ve diplomatik politikalarla Türkiye'yi yabancıların ihtiyaçlarına göre yapılandırmaktadır'' dedi.

Şener, partisinin il başkanlarından birinin yaptığı hızlı kravat bağlama şovunu ise merakla izledi.

Partisinin il başkanlığı binasının açılış töreni için Edirne'ye gelen Şener, Kent Ormanı'ndaki restoranda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Partisinin kurulduğu günden bu yana örgütlenme çalışmalarını yoğun olarak sürdürdüğünü ve seçimlere girme hakkını elde ettiğini söyledi.

Türkiye'deki siyasetin ülke sorunlarını çözemediğini, siyasetin kendisinin sorun haline geldiğini ifade eden Şener, şunları kaydetti:

''Sorunlardan beslenen bir siyaset, ülkede hakimdir. Türkiye Partisi bu yanlış siyaset anlayışını değiştirmek için kurulmuştur. Temel ilkelerimiz doğrulara doğru, eğrilere eğri demektir. Türkiye'de son yıllarda izlenen politikalar maalesef Türkiye'nin ihtiyacına uygun politikalar değildir. Mevcut iktidar, ekonomi politikalarıyla, siyasi ve diplomatik politikalarla Türkiye'yi yabancıların ihtiyaçlarına göre yapılandırmaktadır.''

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Şener, bir gazetecinin ''başkanlık sistemi'' konusundaki görüşünü sorması üzerine, şu yanıtı verdi:

''Zaman zaman Türkiye gündemine geçmişte başkanlık sistemi düşmüştür. Ama on yılda bir lafı edilirdi, son aylarda ise Başbakan'ın inisiyatifinde bu konudaki tartışmalar yoğunlaşmıştır. Seçimlerden önce ele alınacak bir konu değildir. Seçimlerden sonra ele alınması planlanan bir konudur. Bugünlerde ortaya atılması, kamuoyunu alıştırmak maksadını taşımaktadır."

''SAADET PARTİSİYLE İTTİFAK YAPILACAK MI?''

''Türkiye Partisi'nin seçimlerde Saadet Partisiyle ittifak yapıp yapmayacağı'' sorusunu Şener, ''Seçimlerden en başarılı çıkacak parti Türkiye Partisidir. Ancak seçim taktikleri arasında ittifaklar da vardır. Geçmişte iktidar da ana muhalefet partisi de ittifak yaptı. Gelecek seçimlerde de ittifaklar için temasların olduğunu görüyoruz. Türkiye Partisi tek başına seçimlere girmeye hazırdır. Ancak seçim ortamında daha başarılı sonuç almayı sağlayacak bir takım gelişmeler olursa bunu da değerlendirebiliriz. Türkiye Partisi bütün siyasi partilere eşit mesafededir'' diye yanıtladı.

Şener, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliğindeki görev değişikliğini de ''yanlış siyasetlerin sonucunun başkalarına yüklenmek istenmesi'' olarak yorumladı.

KRAVAT GÖSTERİSİ

Basın toplantısının ardından 2 saniyenin altında sürede kravat bağlamasıyla tanınan Türkiye Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Sebahattin Kara, gösteri yaparak, bağladığı kravatı Şener'e hediye etti.

Kara'nın, bağladığı kravatların çabuk çözülme özelliğine sahip olduğunu belirterek, ''Bağladığım kravat kavga sırasında tutanın elinde kalır ve kravatı takan bu sayede boğulmaktan kurtulur. Mecliste ara sıra kavgalar çıkıyor, milletvekilleri benim bağladığım kravatları takarlarsa daha güvenli olur'' yorumunu yapması, gülüşmelere neden oldu.