BIST 5.192
DOLAR 18,80
EURO 20,43
ALTIN 1.163,22
HABER /  GÜNCEL

'Tesadüf fuhuş' polise yakalattı

Adana' da polisin fuhuş yaptırdığı iddiasıyla yakaladığı adam, suçlamayı kabul etmedi ve 'telefon çalıp kadın istendiğinde, kadın tesadüfen yanımdaydı.birlikte olmak isteyip istemediğini sordum kabul etti' dediği öğrenildi

Abone ol

Edinilen bilgiye göre, olay Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi'nde meydana geldi. Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri Ali B.'nin (50) para karşılığı fuhuş yaptırdığı ihbarını aldı.

Bunun üzerine Ali B.'yi takibe başlayan polis zanlının kadınlara fuhuş yaptırdığını belirledi. Polis bu tespitin ardından zanlıya suç üstü yapmak için savcılıktan alınan izinle müşteri kimliğinde Ali B.'nin telefonunu aradı. Polis, "Bana kadın lazım fuhuş yapma için" dedi.

Bunun üzerine Ali B. adres verdi. Polis verilen adrese giderek burada pazarlık yaptı. Yapılan pazarlık sonucunda 100 liraya kadınla fuhuş yapmak için anlaşıldı. Polis daha önce seri numarası alınmış 100 lirayı Ali B.'ye verdi. Bunun üzerine Ali B.'nin yanındaki Arife Y. kamyonetten inip polisle birlikte otomobile doğru gitti. Bu arada çevrede önlem alan polis şahsı yakaladı. Daha sonra zanlı kadınla birlikte emniyete getirildi.

Zanlının emniyetteki sorgusunda Arife Y.'yi önceden tanıdığını fuhuş yaptığını bildiğini belirterek, "Arife'yi bir yere götürmek için yanıma almıştım. O arada cep telefonum çaldı açtım. Bir kişi fuhuş yapmak istediğini kadın lazım olduğunu söyledi. Bende Arife tesadüfen yanımda olduğu için fuhuş yaptığını da bildiğimden 'telefonda bir kişi var fuhuş yapmak istiyor ister misin' diye sordum o da kabul etti. Ben Arife'yi pazarlamıyorum bu olay tamamen tesadüf" dediği öğrenildi.

Arife ise verdiği ifadesinde yaklaşık 1 aydır Ali B.'nin kendisini para karşılığı pazarladığını müşterilerden 100 lira aldıklarını 70 lirayı kendisinin 30 lirayı ise Ali B.'nin aldığını söylediği belirlendi. Bu ifadelerin üzerine Arife Y. serbest bırakılırken Ali B. "Fuhuşa aracılık etmek ve para karşılığı fuhuş yaptırmak" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Sevk sırasında basın mensuplarının "Kadın pazarlıyor musunuz doğru mu" sorusuna "Neden çekiyorsunuz kanıtınız var mı" diye yanıt verdi.